Čtenář roku 2023

V průběhu kampaně Březen měsíc čtenářů budeme i letos hledat Čtenáře roku 2023, letos to bude náš nejvěrnější čtenář. 

Čtenář roku 2023

Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) ČR vyhlašuje další ročník soutěže Čtenář roku, letos s podtitulem Nejvěrnější čtenář. I naše knihovna se jako vždy k této soutěži připojuje. Během letošního února a března budeme tedy hledat toho nejvěrnějšího dětského i dospělého čtenáře, kteří v loňském roce nejčastěji navštěvovali naši knihovnu.

Cílem této aktivity je posilovat společenský význam a prestiž četby a ocenit ty, kteří služby knihoven nejvíce využívají a podporují. Jejich osobní příběh by se mohl stát vítanou inspirací i pro další návštěvníky knihoven a čtenářskou veřejnost.

Soutěž Čtenář roku vyhlašuje SKIP ČR celostátně ve spolupráci s krajskými knihovnami již od roku 2011 vždy jako součást celostátní kampaně Březen měsíc čtenářů. V průběhu měsíce února vyberou místní a posléze krajské knihovny svého nejvěrnějšího čtenáře, který postoupí do celostátního klání. Výsledek celostátního kola bude znám do konce března a vítězný Čtenář roku 2023 bude poté slavnostním způsobem oceněný a představený široké veřejnosti.

Nyní nás tedy čeká první, základní úroveň této soutěže – vyhodnocení nejvěrnějšího čtenáře místních a městských knihoven. Tedy i liberecká Krajská vědecká knihovna vybere z okruhu svých registrovaných čtenářů jednoho dospělého a jednoho dětského čtenáře, kteří v uplynulém roce nejvíce navštěvovali knihovnu. Poté uspořádá krajská knihovna setkání všech nejvěrnějších čtenářů knihoven celého kraje, mezi nimiž bude vybrán a oceněn vítěz, který bude náš kraj reprezentovat v celostátním kole.

Těšíme se na všechny naše věrné čtenáře a jejich zajímavé životní příběhy!