Nejvěrnější čtenář Libereckého kraje vyhlášen

V sobotu 18. března byl v liberecké krajské knihovně jmenován a oceněn vítěz krajského kola soutěže Čtenář roku 2023.

Čtenář roku 2023 - Nejvěrnější čtenář

Součástí celostátní kampaně Březen – měsíc čtenářů, kterou každoročně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR, je i tradiční soutěž Čtenář roku. V letošním ročníku jsme hledali toho Nejvěrnějšího čtenáře. Základním kritériem byl počet fyzických návštěv registrovaného čtenáře v knihovně za uplynulý rok. Svého Čtenáře roku vybralo a ocenilo letos v Libereckém kraji v místním kole více jak 12 knihoven.

Nejvěrnějším čtenářem, tedy čtenářkou liberecké knihovny se stala paní Petra Picková, učitelka z Liberce, která knihovnou doslova žije ve svém osobním i pracovním životě. Neúnavně si chodí půjčovat i rezervovat nové a nové knížky, navštěvuje naše akce a přednášky, účastní se workshopů vzdělávání pro učitele a dokonce je aktivní členkou v našem kurzu pletení. Moc jí blahopřejeme a jsme rádi, že máme tak nadšenou čtenářku!

Nejvěrnějším čtenářem Libereckého kraje se v sobotu 18. března stal pan RNDr. Vojtěch Trka z Českolipska, který v loňském roce navštívil svou knihovnu dokonce 298x. Jelikož bydlí v obci vzdálené 12 km od městské knihovny a je nadšený cyklista, jezdí do knihovny pravidelně na kole, a to několikrát do týdne. Gratulujeme a držíme mu pěsti, protože pan Trka bude náš kraj reprezentovat v celostátním klání soutěže, jehož vyhlášení proběhne 17. dubna na předávání výročních knižních cen Magnesia Litera.

Soutěž Čtenář roku vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Vyhlášení krajského kola 18. března se osobně zúčastnil a oceněným čtenářům poblahopřál hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Všem věrným čtenářům, hostům a partnerům děkujeme!