Pleteme společně pro knihovnu

Pleťte společně s námi patchworkovou deku pro knihovnu k jejímu letošnímu 120. výročí. Ať je těch čtverců tedy 120! Využijte našeho pletařského koutku ve Všeobecné knihovně a přidejte se ke společnému dílu. 

Pleteme společně pro knihovnu

Vytvořte s námi patchworkovou deku k výročí knihovny!

Milí čtenáři a návštěvníci, od 1. prosince máte jedinečnou možnost podílet se na barevném tvořivém projektu naší knihovny, společném pletení patchworkové deky, složené z barevných čtverců. První pletené čtverce byly vytvořené na setkání seniorů, další dodaly účastnice našeho kurzu pletení, který v knihovně na podzim probíhal. Vznikl tak základ pro naši budoucí patchworkovou deku.

V letošním roce slaví naše knihovna 120. výročí od založení 1. české veřejné knihovny v Liberci. Vytvořme tedy deku jako dárek k jejím 120. narozeninám. Ať je čtverců tedy 120! 

Ve Všeobecné knihovně jsme pro vás vytvořili „pletařský koutek“, kam se může kdokoli posadit, vzít jehlice, vybrat si z barevných klubíček a uplést jednoduchý čtverec podle návodu. Žádný strach, stačí umět plést pouze hladce a vydržet. K upletení vám stačí pouhých 20 min.

Děkujeme, že tvoříte s námi! 

Ve fotogalerii níže se můžete podívat, jak pracoval tento podzim náš klub pletení. Další klub pro začátečníky budeme nabízet na jaře, sledujte náš program!