Karel Hubáček 100

Letos si Liberec připomíná 100. výročí od narození významného libereckého architekta Karla Hubáčka. Liberecký kraj, Technická univerzita v Liberci, statutární město Liberec a další instituce včetně naší knihovny společně připravují bohatý a zajímavý program, na který Vás srdečně zveme. 

Slavíme velké liberecké výročí

Rok 2024 je rokem Karla Hubáčka. Kraj, město, univerzita, galerie, mzeum, knihovna a další chystají ke 100. výročí architektova narození řadu akcí.

Docent Karel Hubáček, jediný český nositel světové Perretovy ceny za architekturu, by se 23. února 2024 dožil 100 let. Liberecký kraj, město Liberec, Technická univerzita v Liberci, Paměť národa, Severočeské muzeum v Liberci, Krajská vědecká knihovna a další instituce neformálně vyhlašují rok 2024 Rokem Karla Hubáčka a chystají společně pro letošek celou řadu akcí, které jeho život, dílo, myšlení a odkaz připomenou.

To vše pod společnou značkou „Karel Hubáček 100“, která už dobývá liberecké ulice. Plakát s celoročním programem plánovaných akcí najdete níže v galerii. 

Veškeré podrobnosti ke kampani naleznete na zvláštní webové stránce zde:                 Karel Hubáček 100

Program v knihovně:

16. 4. 2024, 17 hod.   Od Ještědu k Troskám. Karel Hubáček a (ne)chtěná architektura. Přednáška Mgr. Jaroslava Zeman, Ph.D.