Čtenář roku 2024 vyhlášen

Známe svého letošního Čtenáře roku! Tedy vítěze místního i krajského kola celostátní soutěže, v níž jsme hledali toho největšího z našich nejmenších čtenářů.

Čtenář roku 2024: Největší z nejmenších v našem kraji

V letošním ročníhu kampaně Březen - měsíc čtenářů jsme ve velké soutěži Čtenář roku hledali toho "Největšího z nejmenších" - tedy jedno z těch nadšených malých dětí do 6 let, které k nám již odmalička chodí nejen za knížkami, ale také na naše akce, hry a soutěže a pro něž se kniha, čtení a knihovna staly každodenní součástí života.

Nejprve jsme počátkem března vybrali toho největšího malého čtenáře za naši libereckou knihovnu. Stal se jím Jiří Stuchlík. Jiříka a jeho maminku jsme poznali na klubu Kolibřík, který v knihovně pořádáme v rámci projektu Bookstart. Od té doby je Jiřík naším pravidelným návštěvníkem.

Podobně vybrali své Čtenáře roku i v dalších 7 knihovnách našeho kraje. A všechny tyto děti se v sobotu 16. března sešly u nás v Liberci, kde si za odměnu užily krásný zábavný program a my mezi nimi nakonec vybrali toho největšího Čtenáře roku Libereckého kraje.

Tím se stal Mireček Kobr z turnovské knihovny, jemuž titul náleží za nejvyšší počet návštěv a výpůjček. Je aktivní návštěvník dětského oddělení turnovské knihovny. Do knihovny chodí s maminkou a tráví zde hodně času, proto si s sebou bere i hrneček se Šmoulou, do kterého si v automatu o patro níže natáčí kakao. A co vzkazuje Čtenář roku Libereckého kraje 2024 Miroslav Kobr spolu se svou maminkou? „Zajděte do nejbližší knihovny, vezměte do rukou knihu a ponořte se společně do příběhu. Je to skvěle strávený společný čas.“

Mirkovi a všem ostatním Čtenářům roku z knihoven našeho kraje moc gratulujeme a přejeme jim, ať jim knihy a knihovny zůstanou přítelkyněmi na celý život! Mireček nás bude reprezentovat v celostátním kole soutěže, v němž mu budeme ze všech sil držet pěsti!

Moc děkujeme také našim partnerům - firmě Rautis a společnosti iQLANDIA Liberec - za krásné dárky pro oceněné děti!

Soutěž každoročně vyhlašuje a pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky v rámci kampaně Březen - měsíc čtenářů.