Letní nabídka knihovny

Pro letní měsíce jsme opět připravili několik zábavných a hravých aktivit nejen pro děti a jejich rodiče. Pojďme se na ně podívat:

Hravá letní nabídka knihovny

 

Upíří zuby

Najdeš ztracené zuby upíra Lukáše? Nová pátrací hra s knihou Magdaleny Hai „Strašidelný krámek a ztracené zuby“. Letní hra pro děti od 5 let určená dvojicím i malým skupinám. Začátek je v Knihovně pro děti a mládež a hraje se po celé knihovně. 

 

Chrochtík a Kvikalka

Hledá se blýskavé prasátko! Vydejte se s Chrochtíkem a Kvikalkou za štěstím a blýskavým prasátkem. Letní hra v knihovně pro děti od 4 let.

 

Prázdninová pohlednicová soutěž na pobočce Ruprechtice

Zašlete na pobočku v Ruprechticích pohlednici z prázdnin, napište na ni své kontaktní údaje (e-mail, adresa) a vyhrajte pěknou knihu. Zúčastnit se mohou všichni čtenáři bez omezení věku. Dva výherce kontaktujeme začátkem září.

Pohlednice zasílejte na adresu: Knihovna Ruprechtice, Konopná 1232, 460 14 Liberec 14.

 

Letní pohodička u knihovny

Úterý 13. 8. 2024, 10-15 hod., park vedle knihovny sousedící s ulicí Sokolská

Přijďte strávit den do parku vedle knihovny. Pro rodiče s dětmi budou připraveny knihy, leporela, hry a tvořivý workshop. Na chvíli se zastavte a nasajte letní pohodu s pěkným příběhem. Akce se koná pouze za hezkého počasí.

 

Pobočkové kvarteto

5. 8. - 31. 8. 2024, pobočky a hlavní budova

Mysleli jsme i na ty, kteří by si chtěli užít trochu vzruchu a zdravé soutěživosti. Na srpen jsme pro hravé dospěláky připravili na soc. sítích také jednu pátrací soutěž. Poznáte podle popisu, o jakou naši pobočku se jedná?  Na nic nečekejte a vydejte se tam! QR kód na dveřích vám odhalí knihu – kdo ji donese, toho odměna nemine. Více informací v srpnu na sociálních sítích knihovny.

 

Rozloučení s létem

Úterý 27. 8. 2024, celý den; prostory knihovny

Připravujeme pro vás den plný her, workshopů a tvoření. Děti se mohou těšit na pátrací hru, burzu dětských knih, maxi hry, besedu s Meonem a závod Šaldovy schody.

  • 15 hod. Šaldovy schody - závod s literární zátěží (před knihovnou)

Pozvání přijaly významné osobnosti 19. a 20. století v čele s Aloisem Jiráskem, Janem Nerudou či Karolinou Světlou. Přijď jim fandit nebo s nimi poměřit síly. Určeno pro děti a mládež.

Registrace: syrovatkova@kvkli.cz

Japonské komiksy zvané manga sice pocházejí z druhé strany zeměkoule, ale s každým rokem jsou i v Česku stále populárnější. Jak si získaly čtenáře, čím se odlišují a které tituly jsou ve světě nejpopulárnější? Na tyto otázky vám odpoví youtuber a japanolog Tadeáš „Meon“ Jojko. Vstupné 50 Kč.

A komu by to bylo málo, nezapomeňte na dvě stálice z naší nabídky – geokešku ukrytou v knihovně a únikovku Případ ztracené knihy. Na které akci se společně potkáme?

Těšíme se na vás!