Doporučujeme ke čtení

0-6 let
12-14 let
15-18 let
6-9 let
9-12 let
Básně
Detektivky
Dobrodružná
Fantasy
Historické
Historické příběhy
Humor
Komiksy
Leporela
Naučné
Oceněné knihy
Pohádky
Pověsti
První encyklopedie
Příběhy o dětech
Příběhy o zvířatech
Příběhy pro dívky
Romány
Sci-fi
Série
Zfilmováno
E-kniha
Audiokniha
Jsou tam kuny
Robin Král
Jsou tam kuny

Leporelo plné vtipných básniček a slovních hříček nejen pro nejmenší.
Tato zcela kunikátní knížka představí všeobecně nepopulární zvířátko, kterým je kuna, ze všech možných stran – kuny tu poznáme jako účastníky hromadné dopravy, pouštní šerify, studenty, politiky, hudebníky, ba dokonce jako lokálně oblíbené platidlo.

Kniha v našem katalogu

Ptala se Františky Marta
Ivan Martin Jirous
Ptala se Františky Marta

Groteskní i strašidelná básnička před spaním, kde se zdařile snoubí text a ilustrace.
Ivan Martin Jirous psal svým dcerám, Františce a Martě, v dopisech z vězení básničky a pohádky, které pak vyšly souborně v knize Magor dětem. Marta, dneska máma čtyř dětí, měla nejradši strašidelnou pohádku Ptala se Františky Marta, a právě proto ji nejmenším čtenářům namalovala přesně tak, jak si v dětství ta hrozná strašidla představovala.

Kniha v našem katalogu

Jak se řepa vrátila
Hana Prošková
Jak se řepa vrátila

Roztomilý veršovaný příběh o přátelství a pomoci druhým.
Zimní příběh zvířátek, která víc myslí na kamaráda než na sebe v těch časech, kdy je o dobrotu nouze. Zajíček najde dvě řepy zapomenuté v zasněženém poli. Jednu sní a druhou daruje oslíčkovi, ovšem tajně, jako překvapení...

Kniha v našem katalogu

Nech ten mech
Michal Bystrov
Nech ten mech

Melodické a hravé básně pro děti různého věku.
Kniha pro děti obsahuje verše, které autor napsal během let, v nichž s údivem, dojetím i pobavením sledoval, jak rostou jeho malé neteře a děti. Právě jim adresoval většinu básniček vyznačujících se jazykovou hravostí a smyslem pro lehkou absurditu, jež dává velký prostor čtenářově fantazii.

Kniha v našem katalogu

Tramvaj letí!
Daniela fischerová
Tramvaj letí!

Tramvaj letí! je výběrem legračních a hravých básniček o zvířátkách, ale i o létající tramvaji, ježibabě, elfech či o vesmířanech od osvědčené autorky. Přestože se jedná o leporelo, nejvíce je ocení rodiče a mladší školáci.

Kniha v našem katalogu

Adam a Eva
Karel Šiktanc
Adam a Eva
76 stran

Působivá básnická skladba o věčném tématu ztvárněná úchvatným jazykem.
Biblický příběh Adama a Evy, ztvárněný moderním básnickým jazykem, dostává v autorově pojetí nadčasový charakter.
Básník touto skladbou neilustruje klasický náboženský námět, ale základní a věčný vztah mezi mužem a ženou

Kniha v našem katalogu

Usínací knížka
Robin Král
Usínací knížka

Něžné obrázky Linh Dao v jemných barvách, něžné melodické verše, originální a přitom průzračné obrazy malované slovy jsou poznávacím znamením tohoto povedeného uspávacího leporela.
Všechny děti ocení, když se před spaním otevře knížka a něco hezkého se přečte. Třeba básničky, které navodí tu správnou atmosféru. Mluví se v nich o čištění zubů, navlékání do pyžama, tmě, choulení do peřin, mamince a tatínkovi… To vše v lehkých, vtipných verších doprovázených nádhernými, snovými ilustracemi.

Kniha v našem katalogu

Jeje, jeje, jeje, něco se mi děje!
Robin Král
Jeje, jeje, jeje, něco se mi děje!

Neotřelé, humorné básničky o docela obyčejných činnostech z pohledu miminka.
Knížka říkanek pro ty úplně nejmenší děti, jejich maminky, tatínky a starší sourozence. Básník Robin Král a ilustrátorka Tereza Šedivá vytvořili veselého veršovaného průvodce nejranějším dětstvím od přebalování, kojení, koupání, usínání až po první krůčky a důležité dětské otázky, jako zda kamínky jsou, nebo nejsou vhodné k jídlu. Verše často vycházejí z dětských citoslovcí a představují svět našich nejmenších jejich vlastníma očima.

Kniha v našem katalogu

Když dá husa huse pusu
Robin Král
Když dá husa huse pusu

Leporelo s vtipnými, hravými básničkami a neotřelými ilustracemi.
Básničky o zvířecích rodinách, jejichž cílem je pobavit děti i rodiče podobenstvími o rodinném životě, zvířecím i lidském, a jen mimochodem představit označení pro samce, samice i mláďata, ač ne vždy zcela ortodoxně.

Kniha v našem katalogu

Listonoš vítr
Radek Malý
i jako e-kniha
Listonoš vítr

Často posmutnělé básně dýchající podzimní atmosférou, které umocňují čarokrásné ilustrace.
Básník Radek Malý napsal pásmo nápaditých veršů o podzimu a výtvarník Pavel Čech je doprovodil svými křehkými, snovými ilustracemi. Vznikla nádherná knížka, z níž na čtenáře zavane jemný dech podzimních mlh, v nichž tančí padající listy. Verše Radka Malého jsou hravé i tesklivé, veselé i smutné, rozpustilé i nostalgické, ale vždy působivé a originální.

Kniha v našem katalogu

Jen jestli si nevymejšlíš
Shel Silverstein
Jen jestli si nevymejšlíš

Básně hravé, nápadité, někdy posmutnělé a mnohdy provokativní. K tomu originální autorovy kresby. A navrch skvělý český překlad.
Sbírka představuje autora jako velkého humoristu, který si dokáže hrát nejen s jazykem, ale i s ilustracemi a z obojího vytváří harmonický, precizně vypointovaný celek. Kniha vyšla poprvé v roce 1981 a od té doby se jí v originále prodalo přes pět milionů výtisků.

Kniha v našem katalogu

Všichni letí na koštěti
Julia Donaldson
Všichni letí na koštěti

Vtipný veršovaný příběh o trampotách čarodějnice.
Čarodějnice s kočkou letí na koštěti. Vtom zafouká vítr a sebere jí klobouk, potom mašli... A jak to všechno dopadlo, se dozvíte v tomto veršovaném příběhu.

Kniha v našem katalogu