Knížka pro prvňáčka

Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka

  • Pravidelně se zapojujeme do projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky.
  • Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky.  Letos probíhá už třináctý ročník.
  • V každém roce spolupracujeme s jinou základní školou z Liberce, jejíž prvňáčci absolvují program v knihovně a obdrží knížku pro prvňáčka. Jedná se o původní českou novinku, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. 
  • Ve školním roce 2020/2021 je to kniha První školní výlet spisovatelky Michaely Fišarové a ilustrátorky Anety Žabkové. 
  • Většinu knížek z předchozích let si můžete půjčit i u nás v knihovně.

Kde se nosí krky - obálka a odkaz na knihu v katalogu KVK  Lapálie v Lampálii - obálka a odkaz na knihu v katalogu KVK Knihožrouti - obálka a odkaz na knihu v katalogu KVK Od A do Zet - obálka a odkaz na knihu v katalogu KVK Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky - obálka a odkaz na knihu v katalogu KVKŠkolníci - obálka a odkaz na knihu v katalogu KVK  Legrační dům - obálka a odkaz na knihu v katalogu KVK Okno do komína - obálka a odkaz na knihu v katalogu KVK Zmizelá škola - obálka a odkaz na knihu v katalogu KVK Odemyky zamyky - obálka a odkaz na knihu v katalogu KVK