Navigace Hlavní menu
Slideshow

1. 6. - 31. 8. - KNIHOVNA UZAVŘENA

od 1. 6. do 30. 8. 2019 bude z důvodu rekonstrukce prostor uzavřena hlavní budova knihovny.

CESTA DO STŘEDU KRAJE

Zábavně naučný kvíz na prázdniny
 
Pravidla od 24. června na webu a facebooku

Gallasové a Clam-Gallasové: Noblesa severních Čech

Knihovna se zapojila do projektu Národního památkového ústavu s názvem Gallasové a Clam-Gallasové: Noblesa severních Čech.

VOGUE ARCHIV

Zajímají Vás módní trendy jaro/léto 2019 nebo spíše móda hollywoodských hvězd 30. a 40. let? Přijměte pozvání do časopisu VOGUE (po přihlášení)

Reprezentativní publikace

Lidové stavby Libereckého kraje
 
cena 390,-Kč
Navigace

Vítáme Vás na stránkách Krajské vědecké knihovny v Liberci

Aktuálně

1. 6. - 31. 8. - KNIHOVNA UZAVŘENA

Vážení čtenáři a návštěvníci knihovny,

upozorňujeme Vás, že OD 1. 6. DO 30. 8. 2019 JE Z DŮVODU REKONSTRUKCE PROSTOR UZAVŘENA HLAVNÍ BUDOVA KNIHOVNY. V této době Vás zveme na naše pobočky v Ruprechticích, Vesci a na Králově Háji. Pobočky Kunratická, Machnín a Rochlice můžete navštěvovat do konce června, pak se až do konce prázdnin uzavírají. 

Informace o možnostech půjčování na našich pobočkách během léta včetně plánků cesty a kontaktů najdete ZDE.


Propagační a upomínkové předměty

Máte rádi naši knihovnu? Nebojte se to ostatním ukázat! Sháníte drobný dárek? Vyberte si z nabídky našich propagačních a upomínkových přemětů! Vše k dostání na Informační službě a v Dětské knihovně.

Více informací zde

NABÍDKA PROGRAMŮ PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

Od 1. září jsme rozšířili nabídku vzdělávacích programů pro střední (případně i vysoké) školy. Kromě tradiční exkurze po knihovně nabízíme workshopy zaměřené na práci s informacemi a informačními zdroji, přednášky o literatuře, hudbě či historické přednášky nebo workshop znakového jazyka.


S knížkou do života/Bookstart

Od března  se naše knihovna zapojila do projektu S knížkou do života/Bookstart, který oslovuje  rodiče dětí do 3 let.  Prohloubili jsme spolupráci se  statutárním městem Liberec a při slavnostním Vítání občánků na liberecké radnici předáváme rodičům sadu dárků, které  inspirují k prvnímu předčítání a k návštěvě knihovny.  Informace o projektu najdete ZDE.


HISTORIE MÓDY A DESIGNU VE VŠECH PODOBÁCH

Pro příznivce módy máme exkluzivní nabídku. Jako jediní v ČR nabízíme archív americké verze módního časopisu Vogue - naleznete v něm všechna čísla od roku 1892! Stačí se přihlásit do Konta čtenáře a v online katalogu otevřít odkaz Vogue Archive. Přejeme Vám příjemný zážitek. 


NABÍDKA PRO FIRMY A ORGANIZACE

Chcete nabídnout zaměstnancům Vaší firmy či organizace benefit ve formě průkazu do knihovny? Využijte možnost registrace právnické osoby. Přečtěte si, jak na to...


VZDÁLENÁ REGISTRACE DO KNIHOVNY

Chcete si půjčovat naše e-knihy nebo si online přečíst noviny a máte to k nám do Liberce daleko? Tak právě vám je určena naše nová služba "vzdálená registrace". Přihlásíme vás, aniž byste k nám museli jezdit. Přečtěte si více informací


DOPORUČUJEME KE ČTENÍ

Pokud sledujete naše tipy ke čtení, máme pro vás nové přírůstky v nabídkách Knihovníci doporučují a Detektivky. Určitě si vyberete. A pokud jste vy sami četli něco zajímavého, co byste rádi doporučili ostatním, budeme rádi, když nám napíšete.


CITACE RYCHLE A JEDNODUŠE

Studentům i všem dalším registrovaným čtenářům knihovny nabízíme k využití nástroj pro vytváření, správu, sdílení a export citací. Přečtěte si vše potřebné o službě Citace PRO.


HODNOCENÍ TITULŮ V KATALOGU

Víte, že nově můžete v našem katalogu hodnotit tituly, které jste přečetli nebo poslechli? Stačí se přihlásit do Čtenářského konta a přidělit počet hvězdiček. Chcete-li, můžete přidat i své postřehy v komentáři.


Připravované akce

Literární klub

18.6.2019, začátek v 16:00

setkání začínajících literárních tvůrců

POZOR! Tentokrát se výjimečně sejdeme v Knihovně Vratislavice nad Nisou!

pořádá: KVK v Liberci, Knihovna pro děti a mládež 


Alexander von Humboldt (1769-1859) - komponovaný večer

23.9.2019, začátek v 18:00

Klub německého filmu

projekce dvou unikátních snímků v rámci 250. výročí narození německého přírodovědce světového významu