Skotsko

Přednáška
Plakát Skotsko
Pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s CK periscope Skandinavie, s.r.o.
Host: Lukáš Nosek, navštívil mnoho evropských zemí a měst, ale jeho srdeční záležitostí zůstává Spojené království

Skotsko – osobitá a drsná země s dramatickou historií a stejně dramatickou, magickou krajinou, která je díky proměnlivému počasí jiná v každém okamžiku. Země ostrovů a jezer, dechberoucích horských vrcholů a údolí. Země opředená mýty, domov legendárních hrdinů a horalů. Země, která dala světu vodu života – whisky.

Skotsko navštívíme prostřednictvím fotografií a nahlédneme do jeho historie a tradic. Při cestě z východního na západní pobřeží a zpět navštívíme skotskou metropoli Edinburgh, nazývanou Aténami severu, zastavíme se v historickém městě Stirling, které proslavili skotští národní hrdinové William Wallace a Robert the Bruce. Naše cesta dál povede přes národní park Trossachs a okolí jezera Loch Lomond, ikonické údolí Glen Coe, jehož srázy byly v minulosti tichým svědkem krvavého masakru příslušníků klanu MacDonald.

Pomyslně vystoupáme na nejvyšší horu Skotska a Spojeného království Ben Nevis a po trase Bradavického expresu přes Glenfinnanský viadukt dojedeme až na nejmalebnější z ostrovů Vnitřních Hebrid, ostrov Skye, proslavený úchvatnými scenériemi.

Na cestě zpět do skotského hlavního města navštívíme jeden z nejfotografovanějších skotských hradů Eilean Donan Castle a samozřejmostí bude i zastávka u jezera Loch Ness a v jedné z palíren v oblasti Skotské vysočiny.

Pořad sludujte na FB a  YouTube

Kdy: 23. březen
V kolik hodin: 17:00
Online
Vstupné: zdarma

Plakát akce

Plakát Skotsko