Exupéry, symbolika letce

Přednáška
Plakát Exupéry, symbolika letce
Pořádá: Vladimír Kysela a KVK v Liberci
Host: Vladimír Kysela, QEP

Saint-Exupéry patří k těm, kteří celý život rozvíjeli nepřerušeně svůj styl – vlastně píše stále tutéž knihu jen se mění způsob vyjádření. V “Zemi lidí” apeluje, ve “Válečnému pilotu” vyslovuje své krédo, v “Citadele” vyzývá k modlitbě. Výrazně ho coby spisovatele ovlivnila jeho zkušenost pilota, díky níž se stal nepopiratelným mistrem vzdušného prostoru.

Od roku 1926 se Saint-Exupéry stal jedním z průkopníků mezinárodních poštovních letů v době, kdy letadla měla jen málo přístrojů, srovnatelných s moderní dobou. Létal na lince mezi Toulouse a Dakarem, později se stal na necelé dva roky manažerem letiště zastávky na této letecké lince v Cape Juby (Tarfaya) ve španělské zóně jižního Maroka, na hranici Sahary.

Vladimír Kysela (1958), umělecký fotograf, se vydal po stopách světoznámého autora Malého Prince a Citadely. Pojďte se s ním ponořit do unikátního světa pilota, spisovatele, věčného dítěte a buřiče Saint-Exupéryho.

Velký sál, 2. patro

Akce probíhají v souladu s aktuálními opatřeními a nařízeními Vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR. Sledujte náš web.

Kdy: 17. září
V kolik hodin: 18:00
Vstupné: zdarma

Plakát akce

Plakát Exupéry, symbolika letce