Izraelská občanská společnost dnes

Přednáška
Plakát Izraelská občanská společnost dnes
Pořádá: KVK v Liberci
Účinkuje: PhDr. Tereza Dubinová, PhD., hebraistka a kulturoložka

Mgr. Terezie Dubinová, PhD., je hebraistka a kulturoložka, autorka knih mj. Ženy v Bibli, ženy dnes, Jak učit o holokaustu, Kořeny ženské spirituality či Svoboda jít s Bohem: Rozhovory s Josefem Kordíkem. Přednáší na témata židovství, Izraele, ženské spirituality a hodnot tzv. nového paradigmatu. 

Přednáška o společenské situaci v Izraeli zároveň představí i knihu Jak napravovat svět: Rozhovory s inspirativními Izraelci. Kniha přináší čtyřicet rozhovorů se sekulárními i náboženskými Izraelci z oblasti občanského aktivismu, umění, terapeutické praxe a spirituální práce. Je rozdělena do čtyř částí: občanský aktivismus, umění, terapie a spiritualita. Kde se bere izraelská odolnost a étos "nápravy světa" - aktivní spolutvorby společnosti? Jak se slabost a bezmoc může proměnit v sílu? Jak umění pomáhá utvářet identitu? V Česku poprvé je představeno téma sociální, kulturní, etnické a náboženské rozmanitosti Izraelců a jejich osobních stanovisek a strategií, jak se vypořádat s náročnými životními podmínkami v neklidném regionu.

Velký sál, 2. patro

Vstupné dobrovolné

Pořad je uveden v rámci projektu Kulturně vzdělávací pořady a je finančně podpořen z Fondu kultury a cestovního ruchu 2021.

Akce probíhají v souladu s aktuálními opatřeními a nařízeními Vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR. Sledujte náš web.

Kdy: 22. únor
V kolik hodin: 18:00
Vstupné: dobrovolné