PROVOZ KNIHOVNY OD PONDĚLÍ 25. 5. – ROZŠIŘUJEME SLUŽBY

 

Vážení čtenáři,

opět nabízíme většinu služeb knihovny (půjčování a vracení, internet, kopírování, denní tisk, studium v knihovně apod.). Na červen pro Vás připravujeme zajímavé akce. 

Nadále zůstává v platnosti omezená provozní doba a dodržování hygienických předpisů stanovených vládou. Pevně věříme, že tato opatření jsou dočasná a že se budeme moci brzy setkávat tak, jak jste zvyklí. Děkujeme za Vaši přízeň. 

 

Otevírací doba

Hlavní budova (půjčovny a Informační služba): pondělí – pátek: 9.00 – 18.00

Sobotní provoz je do odvolání zrušen.

 

Pobočky

Králův Háj, Vesec a Ruprechtice: pondělí a čtvrtek: 9.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00

Rochlice: 11.6., 18.6. a 25.6. od 11 do 15 hod.
 
Machnín: 15. 6. a 22. 6. od 13 do 16 hod.
 
Kunratická: z důvodu stavebních prací prozatím uzavřena
 
Knihařská dílna
Příjem a výdej zakázek probíhá po domluvě formou "okénkové" obsluhy. Při příchodu ke vstupu do knihařské dílny zvoňte a vyčkejte na příchod zaměstnance.  
 

Poskytované služby

Od 25. 5. opět nabízíme většinu běžných služeb knihovny - půjčování a vracení dokumentů, internet, kopírování, denní tisk, studium v prostorách knihovny atd. 

Využití služeb je možné za dodržení stanovených podmínek (použití roušek, dezinfekce rukou, dostatečné rozestupy). 

Služby jsou poskytovány všem čtenářům a návštěvníkům knihovny bez omezení. Zájemcům o registraci doporučujeme před první návštěvou knihovny provést online registraci, ale je možné se zaregistrovat také v knihovně u pultu informační služby. Preferujeme platby kartou.

Půjčování dokumentů

Pro půjčování mohou čtenáři využít novinku – půjčit si knihu sami na samoobslužném zařízení, tzv. selfchecku. Výpůjčka je velmi jednoduchá a každý ji bez problémů zvládne.

Studium v knihovně, denní tisk

Kromě studijních míst v prostorách knihovny je možné využít studijní boxy a studovnu v 1. patře (Studijní knihovna). Tamtéž je také možné číst časopisy a denní tisk. Denní tisk je k dispozici také v čítárně denního tisku v poschodí -1.

Výpůjční lhůta, platnost čtenářských průkazů

Výpůjční lhůtu dokumentů, které se měly vrátit v době uzavření, jsme prodloužili do 1. 6. 2020. Za dobu, kdy byla knihovna uzavřená, knihovna neúčtuje sankční poplatky. Platnost čtenářských průkazů mají všichni čtenáři prodlouženou o 75 dní.

Pravidla pro návštěvníky

Návštěvníci knihovny musí respektovat podobná nařízení jako v obchodech: povinné nošení roušky (nebo jiné zakrytí úst a nosu), povinná dezinfekce rukou při vstupu do půjčoven, dodržování rozestupů. Pohyb osob v knihovně může být regulován dle aktuální situace.

Akce v knihovně

Na červen pro Vás připravujeme zajímavé akce - sledujte náš web www.kvkli.cz.

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj