UZAVŘENÍ KNIHOVNY

Vážení čtenáři, 

Krajská knihovna v Liberci včetně všech poboček je od 12. 3. 2020 do odvolání uzavřena z důvodu zavedení mimořádných opatření proti šíření koronaviru. Na této stránce pro Vás budeme zveřejňovat důležité informace o aktuální situaci v knihovně.

 

Vracení vypůjčených dokumentů, prodlužování

Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte, ponechejte si je doma, vrátíte je po otevření knihovny. Případně můžete využít biblioboxy před knihovnou. Dokumenty vrácené do bibliboxu necháváme min. 5 dní "v karanténě", teprve po uplynutí této doby je vracíme prostřednictvím našeho systému. 

Prodloužení výpůjční lhůty není nutné, od 12. 3. neúčtujeme žádné sankční poplatky.  Po otevření knihovny budete mít další měsíc na vrácení vypůjčených dokumentů bez placení sankčních poplatků. Kontrolu svých výpůjček nebo případné prodloužení můžete provést sami prostřednictvím Konta čtenáře. Můžete nás také kontaktovat na tel. 482 412 133 (v době od 16. do 24. 3. pouze od 9 do 14 hod.) nebo na e-mailu: vypujcky@kvkli.cz

 

Rezervace

Dokumenty, které jste si rezervovali, na Vás v knihovně počkají. Lhůta pro vyzvednutí bude prodloužena až do otevření knihovny. 

 

E-knihy a online databáze 

V době uzavření knihovny můžete vyzkoušet naše elektronické zdroje. Nabízíme velké množství elektronických knih různých žánrů (česká i světová próza, odborné a populárně naučné publikace), které si můžete stáhnout do svých zařízení.

Doporučujeme vyzkoušet naše online databáze obsahově zaměřené na různé oblasti - denní tisk z celého světa (PressReader), hudební nahrávky (Naxos Music Library), archiv časopisu Vogue, odborné články v databázi Academic Search Complete. 

Všechny tyto zdroje jsou k dispozici pro registrované čtenáře knihovny po přihlášení do Konta čtenáře

V případě dotazů k e-knihám nebo databázím nás kontaktujte na e-mailu: studijni@kvkli.cz

 

Kulturní a vzdělávací akce

Všechny naplánované kulturní a vzdělávací akce jsou zrušeny. Vybrané akce proběhnou v náhradním termínu. 

 

 

Vážení čtenáři, děkujeme Vám za přízeň a přejeme Vám všem pevné zdraví a hodně sil. Věříme, že se brzy budeme opět setkávat za příznivějších okolností.

Tým knihovny 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj