Letní čtenářský klub

Jedno léto - čtyři příběhy

Milí čtenáři,

přidejte se do našeho letního čtenářského klubu a prožijte spolu s námi čtyři letní literární dobrodružství. Zamilujte se, vydejte se na Mars, vyšetřujte vraždu nebo zažijte podivné léto na senách… A pak nám dejte vědět, jak jste tu smršť čtenářských emocí zvládli.

Na tohle léto jsme vytipovali čtyři knížky, které budeme číst spolu s vámi. Každých 14 dní jednu. Je jedno, jestli přečtete všechny čtyři, nebo jen jednu. Je jedno, jestli si dáte čtenářský maraton, nebo si budete každý den dávkovat jen pár stránek. Jde nám o to, sdílet s vámi čtenářský zážitek! A pořádně ho probrat na našich sociálních sítích. Sledujet nás a pište nám!

Facebook knihovny   Instagram knihovny

Všechny knihy si u nás můžete půjčit i jako audioknihu a jednu i jako e-knihu! 

 

A co budeme číst?

Jane Austen - Rozum a cit

rozum (jpg)

Do horkého léta vkročíme s ohněm v srdci a romantikou před očima. A když se řekne romantika, my vidíme Jane Austen a její Rozum a cit. Dvě sestry, jedna se v lásce řídí hlavou a jedna srdcem - která z nich k tomu přistupuje lépe? Nad tím budeme rokovat od 5. do 18. července.

Půjčit knihu   Půjčit audioknihu 

 

0036628278_Martanska kronika_V (jpg)Marťanská kronika - Ray Bradbury

Abychom trochu uklidnili naše rozbušená srdce, s další knížkou se vydáme zchladit na povrch planety Mars. Zavede nás tam povídková sci-fi klasika Marťanská kronika od Raye Bradburyho. Jaká povídka se vám dostane pod kůži a která jen sklouzne po povrchu? To probereme od 19. července do 1. srpna.

Půjčit knihu   Půjčit audoknihu   Půjčit e-knihu

 

Schůzka se smrtí - Agatha Christie

bmid_schuzka-se-smrti-jfD-228 (jpg)

V polovině léta je potřeba procvičit šedé buňky mozkové, aby nám nezakrněly. Pustíme se tedy do vyšetřování vraždy s jedním z nejznámějších detektivů světa, jehož obličej zdobí švihácký knírek. Mezi 2. a 15. srpnem budeme číst Schůzku se smrtí od Agathy Christie.

Půjčit knihu   Půjčit audioknihu  

 

Sekáč - Terry Pratchett

A jak lépe zakončit léto než s pořádnou dávkou humoru? O tu se postará Smrť z knihy Sekáč od Terryho Pratchetta. Neděste se! sekáč (jpg)Se Smrťem nebudeme nikomu stínat hlavy, ani odsekávat duše od fyzických schránek těl. Vydáme se s ním na sena a v parnu odcházejícího léta (od 16. do 29. srpna) budeme kosit jenom otavu.

Půjčit knihu   Půjčit audioknihu