Komu, čemu máme věřit?

Kurz mediálního vzdělávání pro seniory zaměřený na rozvoj infomační gramotnosti a kritického myšlení. 

Mediální vzdělávání pro seniory, projekt podpořený Nadací OSF (Open Society Fund)

Nabízíme Vám cyklus šesti lekcí, který Vám pomůže zorientovat se v mediální džungli, poznáte, jak je důležité ověřovat si informace z více zdrojů. Cyklus začíná 3. března 2022 a pokračuje vždy ve čtvrtek 17.3., 31.3., 7.4., 28.4. a 5.5. od 11.30 do 14.30.  S pomocí zkušeného lektora se naučíme rozeznat falešné zprávy, poznáme, jak se tvoří zpravodajství v novinách a v rozhlase,  pohovoříme s psychologem. Podle Nadace OSF jsou informace jako jahody. Měli bychom být při jejich výběru obezřetní.

Celý cyklus je pro všechny účastníky zdarma, je potřeba se registrovat do 28. února 2022 na adrese konvalinkova@kvkli.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 602 499 982. Těšíme se na vás! Další informace o projektu najdete také na našem webu v oddíle O nás - projekty

Tento projekt podpořila Nadace Open Society Fund (OSF) v programu Knihovny jako průvodkyně 21. stoletím v rámci grantové výzvy Mediální vzdělávání v knihovnách. Cílem Nadace OSF v České republice je pomoci rozvíjet demokratické principy, přispět k rozvoji svobodné společnosti, transparentnosti a rovnoprávnosti všech lidí bez rozdílu. Česká pobočka Nadace OSF spolu s dalšími nadacemi ve střední Evropě chce být advokátem demokratických hodnot, hybatelem pozitivních změn a propagátorem otevřené společnosti u nás. Nadace_OSF_logo (png)

Mediálním partnerem akce je Český rozhlas Liberec.

 

FAKE NEWS - Mediální vzdělávání pro děti a studenty. Projekt taktéž podpořený Nadací OSF. 

Školní třídy se mohou hlásit na adrese kovalova@kvkli.cz nebo telefonicky: +420 482 412 163.