30 let Rakouské knihovny v Liberci

V pátek 20. května oslavíme 30. výročí založení Rakouské knihovny v Liberci. K této příležitosti nabízíme pestrý program pro odbornou i laickou veřejnost. 

30 let Rakouské knihovny v Liberci

V pátek 20. května oslavíme 30. výročí založení Rakouské knihovny v Liberci. Krajská vědecká knihovna v Liberci připravila při této příležitosti pro čestné hosty a odbornou i laickou veřejnost pestrý program, jímž si chce toto významné jubileum připomenout.

Všem zájemcům je určena dopolední přednáška o světoznámé sklářské rodině Riedelů, která má své kořeny v Jizerských horách. Přednáška, nazvaná Riedelové - Sklářští králové z Jizerských hor, se uskuteční ve Velkém sále knihovny v pátek 20. 5. od 10 do 11 hod.

Od 14 do 16 hod. odpoledne bude následovat slavnostní zahájení oslav pro pozvané čestné hosty a zástupce rakouského velvyslanectví. Součástí programu pro delegaci hostů bude i exkurze do Divadla F. X. Šaldy, kde je ke zhlédnutí původní opona tehdy začínajících autorů Franze Matsche a bratrů Gustava a Ernsta Klimtových.

V odpoledních hodinách od 16:30 hod. bude následovat pracovní setkání knihovníků Rakouských knihoven v České republice se zástupci Rakouského kulturního fóra Praha.

Sobotní den bude věnovaný učitelům a výuce němčiny jako cizího jazyka. V knihovně budou probíhat workshopy pro učitele nj zaměřené na některé okrajové, ale zajímavé oblasti výuky (média, film, literatura ve filmu, nářečí nebo také hudba ve výuce).

Po oba slavnostní dny i ve dnech následujících až do 27. 5. bude možné si činnost a události v RK Liberec připomenout na výstavě v předsálí ve 2. patře knihovny.

Přijďte se podívat a oslavte s námi jubileum jedné z nejvýznamnějších cizojazyčných knihoven v České republice!