Víkend plný pohádek

Od pátku 21. do neděle 23. 4. zve loutkové divadlo Spojáček děti do knihovny na Setkání loutkových divadel v Liberci, na kterém oslaví své 70. narozeniny. Popřát a zahrát mu přijede celá řada loutkových souborů nejen z našeho kraje.  

Víkend plný pohádek: festival amatérských loutkových divadel v Liberci

O víkendu 21. - 23. dubna oslaví amatérské loutkové divadlo Spojáček z Liberce své 70. narozeniny. Při té příležitosti pořádá ve spolupráci s libereckou knihovnou již 6. Setkání  loutkových divadel v Liberci. Všechny pohádek chtivé děti jsou zvány o tomto víkendu na velkou pohádkovou přehlídku, na které se představí desítka různých divadelních souborů nejen z Libereckého kraje. 

Liberecký amatérský divadelní soubor Spojáček znají mnozí z velmi oblíbených dopoledních pohádek v knihovně, které se konají pravidelně každou první sobotu v měsíci již řadu let. Ve stejné frekvenci hraje také Spojáček dětem již tradičně v Domě dětí a mládeže Větrník, kde také tento soubor sídlí. Mnozí zájemci o loutkoherectví zde navštěvovali či navštěvují volnočasový divadelní a loutkový kroužek, který provozuje právě Spojáček.

V letošním roce slaví právě nyní v dubnu Spojáček 70. výročí od svého založení a 30. výročí od znovuobnovení své činnosti. U příležitosti kulatých narozenin pořádá divadlo Spojáček ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci Setkání loutkových divadel. Toto setkání se koná při této příležitosti pravidelně každých pět let, letos to bude již po šesté.

Po celý víkend od pátku 21. do neděle 23. dubna budou mít děti se svými rodiči možnost navštěvovat divadelní loutková představení deseti různých divadelních souborů, které přijedou Spojáčku pogratulovat z různých koutů naší země. Můžeme se těšit například na pohádku O třech čunících z Rakovníka, představení Ale to se nesmí! z Chlumce nad Cidlinou nebo Hrnečku važ! z Loun. V pátek večer na zahájení festivalu zahraje dokonce jablonecký soubor Vozichet Hvězdné války pro dospělé. Představení se budou konat v Krajské vědecké knihovně v Liberci a ve V-klubu v ulici 5. května.

Víkendový loutkový festival nabídne dětem i zajímavý doprovodný program. V prostorách liberecké knihovny si návštěvníci mohou po celý měsíc duben prohlédnout výstavu loutek divadla Spojáček, v průběhu festivalu bude možné se zapojit do různých výtvarných dílen a také se zúčastnit v soutěži o nejpilnějšího diváka festivalu. Cena vstupenek bude následující: na jedno představení 30 Kč, celodenní vstupné 100 Kč a permanentka na celý festival 160 Kč. Vstupenky bude možné si zakoupit vždy na místě před začátkem představení.

Podrobný program festivalu najdou zájemci na plakátě níže nebo na webových stránkách knihovny v sekci Akce:     Program festivalu

Všechny děti srdečně zveme a těšíme se na setkání!