Festival dětského čtenářství

Od středy 7. do pátku 9. 6. proběhne v knihovně a na dalších místech v Liberci velký festival dětské knihy a čtenářské kultury. Nabídne opět bohatý program na několika festivalových místech. 

Příběhy ožívají na Festivalu dětského čtenářství v Liberci

Začátkem června, od 7. do 9. 6., se v Liberci jako každoročně bude konat letos již 20. ročník Festivalu dětského čtenářství, který pořádá Sdružení pro veletrhy dětské knihy. V Krajské vědecké knihovně v Liberci, která bude centrem celého festivalu, se uskuteční besedy a workshopy s předními českými tvůrci dětských knih, např. s R. Malým, P. Braunovou, J. Hugo Šlikem a mnoha dalšími. 

V odpoledních hodinách prvního dne je pro malé návštěvníky připraveno divadelní představení Příběhy malé Lupitiny González v podání divadla Loutky bez hranic, po němž bude následovat výtvarná dílna s výrobou loutek. Rodiče se mohou nechat inspirovat v Mraveništi knih, učitelé na semináři Třídní knihovny s Mravenčí chůvou.

Na čtvrtek je pro děti v doprovodu rodičů připravena dětská verze Literatour – literární procházka s pirátem Kolískem. Budeme si vyprávět, číst, zpívat i plnit úkoly. V prostorách knihovny se dále představí společnost Redmio a jejich aplikace pro Živé čtení. V knihovně také spustíme novou pátrací hru Oživlý gamebook, kterou si účastníci budou moci vyzkoušet kdykoliv v průběhu festivalu.

Po celou dobu konání festivalu budou mít návštěvníci knihovny možnost prohlédnout si a případně i zakoupit knihy z produkce menších nakladatelů, kteří se věnují dětské literatuře. Také budou mít možnost navštívit festival deskových her GRYF, který bude volně přístupný v knihovně.

V Oblastní galerii se uskuteční výtvarné workshopy, v Kině Varšava a nově i v Naivním divadle děti shlédnou scénická čtení či filmové zpracování Mikulášových patálií. Kavárna Pošta ožije výtvarnými dílnami k festivalové knize Roztodivný hláškovník, pod rukama malých výtvarníků ožijí i klasická díla Zahrada a Čarodějův učeň. Na náměstí Dr. E. Beneše se představí soubory z mateřských a základních škol a současně tu bude probíhat happening Ztracené příběhy.

Další podrobnosti k programu a všem dílčím akcím a pořadům najdete na webových stránkách festivalu:  Festival dětského čtenářství

Oživte dětské příběhy s námi!