Pirátské léto s knihovnou

Během letošních prázdnin si s námi můžete zahrát několik dobrodružných her jak pro děti, tak i pro dospělé. Máte se na co těšit, dojde i na piráty!

Pirátské léto s knihovnou

O letošních prázdninách jsme pro Vás připravili několik dobrodružných her. Děti mohou vyzkoušet dvě zbrusu nové pátrací hry, Oživlý gamebook a Léto s pirátem Kolískem, které je provedou nejrůznějšími zákoutími knihovny.

Oživlém gamebooku se s námi vydáte po stránkách knihy Jeana-Luca Biziena 100 tajemství v knihovně. Vaším úkolem bude objevit kalamář s inkoustem, pero a magickou knihu, abyste pomohli mužíčkovi s cylindrem vrátit se zpět do kouzelného světa.

Létě s pirátem Kolískem musíte naopak přijít na to, jak pomoci Kolískovi v boji se zlými piráty. Začátek obou her je v Knihovně pro děti a mládež a není nutné se na ně předem registrovat. Jen pozor - v létě bude v nihovně platit pozměněná provozní doba. Najdete ji v článku Letní otevírací doba knihovny

Na všechny mladé tělem i duší pak čeká v srpnu literární soutěž O poklad piráta knihovnického, která poběží na našich sociálních sítích. Odhalte čtyři knihy ukryté v příběhu a zjistěte, jakou větou začíná jejich sedmnáctá stránka. V průběhu srpna se na sociálních sítích knihovny každý týden v úterý a ve čtvrtek objeví nápověda k vybrané knize. 

Přejeme vám krásné léto plné zážitků, vůní a letní pohody a těšíme se, že v září společně otevřeme novou sezónu. Nezapomeňte knihovnu zařadit do svého programu, připravujeme pro vás skvělé novinky!