Krakonoš a jeho pohádkoví přátelé

Výtvarná soutěž pro děti a mládež Euroregionu Nisa na téma Krakonoš a jeho přátelé je opět tu! 

Krakonoš a jeho pohádkoví přátelé

Centrum informací a regionálního vzdělávání v Jelení Hoře – „Krkonošská knihovna” ve spolupráci s dalšími knihovnami Euroregionu Nisa vyhlašuje další ročník výtvarné soutěže na téma Krakonoš a jeho pohádkoví přátelé ze tří zemí

Soutěž je určena dětem a mládeži, jednotlivcům i kolektivům, od 7 do 19 let z příhraničních oblastí Polska, Německa a České republiky. Cílem je popularizace legendární postavy vládce Krkonoš – Krakonoše (Rübezahla) ale i dalších postav - lužického čaroděje Pumpota, Krabata, vodníků, čarodějnic a cechu krkonošských laborantů (bylinkářů), a to pro rozvíjení a zachování znalosti místních pověstí a pohádkových postav uměleckou formou, pro umělecké vzdělávání a prezentaci tvorby dětí a mládeže v společném prostoru Euroregionu Nisa.

Soutěžní práce je třeba dodat do 10. května 2024 do Krajské vědecké knihovny v Liberci na adresu: Krajská vědecká knihovna v Liberci, Rumjancevova 1362/1, 460 01 Liberec 1, a to k rukám Kateřiny Šidlofové.

Účastníci připraví 1 soutěžní práci libovolnou výtvarnou technikou: kresba, malba, koláž, grafika, fotografie, nalepovaný obrázek apod. Velikost prací je libovolná, maximální rozměr malovaných obrazů však je 70 x 100 cm. Větší práce nebudou přijímány. Soutěžní práce se nevracejí.

Veškeré nutné podmínky k účasti v soutěži naleznete v připojeném dokumentu níže. 

Kontakt pro případné dotazy sidlofova@kvkli.cz, tel.: 482 412 185.