Knihovník roku 2023

Známe letošní vítěze soutěže Knihovník roku Libereckého kraje. A jsou dokonce čtyři, protože se cena uděluje ve čtyřech kategoriích. Najdete mezi nimi toho svého? 

Knihovník roku 2023

Úterý 28. listopadu se v liberecké knihovně neslo ve znamení slavnostního devátého udílení cen Knihovník Libereckého kraje roku 2023. V Krajské vědecké knihovně v Liberci se sešlo na sedmdesát milovníků knih a práce s lidmi, kteří přišli povzbudit své kolegy. Nominace do soutěže zaslali čtenáři, starostové i regionální oddělení jednotlivých oblastí Libereckého kraje.

Regionální organizace Svazu knihovníků a informačních pracovníků to při výběru neměla vůbec jednoduché. Každý z navržených něčím vynikal nad ostatními. Někdo se více věnuje akcím pro děti, které teprve knihy „ochutnávají“, jiný knihovník se zaměřuje na deskovky, další na setkání seniorů trénování paměti a jiní svou energii věnují organizaci autorských čtení. Za každým z knihovníků však stojí neskutečné množství práce, a to jak s knihovním fondem, tak právě s pořádáním akcí či plněním místních novin nebo sociálních sítí tipy na zajímavou knihu. Záštitu nad anketou Regionální organizace Svazu knihovníků a informačních pracovníků (dále jen SKIP) pro Liberecký kraj přijala náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu, paní Květa Vinklátová. 

Cena se udílela ve čtyřech různých kategodiích, a tak máme v libereckém kraji Knihovníky roku hned čtyři! Letošními nejlepšími knihovníky v našem kraji jsou:

  • paní Lenka Klikarová z městské knihovny v Semilech
  • paní Jaroslava Černá z nádražní pobočky Městské knihovny Antonína Marka Turnov
  • pan Josef Bulíř z Obecní knihovny v Oldřichově v Hájích
  • a Natálie Chalupníčková z Krajské vědecké knihovny v Liberci. Natálka, kterou možná znáte z instagramového profilu @zivot_knihovnice, zvítězila v kategorii MARK (mladý, aktivní, rozkvétající knihovník do 35 let). V celostátním kole této kategorie se tato naše kolegyně umístila dokonce na 3. místě!

Všem vítězům velmi srdečně gratulujeme a děkujeme za jejich skvělou práci!

Pokud Vás zajímají další podrobosti k průběhu soutěže a k jedotlivým nominacím a vítězům, nejdete je v přiložené tiskové zprávě.