Hudební nástroje v knihovně

V Hudební knihovně si nyní nově můžete vyzkoušet hru na elektrickou a basovou kytaru, elektronickou bicí soupravu a také digitální klavír se zvukem do sluchátek. Vše volně a zdarma.

Vytvořte si u nás svou kapelu! Hudební nástroje tu pro vás máme

Objevujte a zdokonalujte své hudební schopnosti. Nalézejte rytmy a zvuky. Procvičte si prsty. Užijte si nový kreativní zážitek. Těšíme se na vaši hudební produkci!

Milí čtenáři, máme pro vás další originální novinku. V Hudební knihovně ve 4. patře jsou pro vás nyní připravené volně k dispozici již čtyři hudební nástroje. Kromě digitálního klavíru, který už znáte, tu na vás nově čekají i elektrická a basová kytara a elektronická bicí souprava - vše se zvukem do sluchátek, zatím určené pouze k individuálnímu hraní. Vyzkoušet si je může každý zcela volně a zdarma v provozní době oddělení. Dokonce ani není nutná registrace do knihovny, nepotřebujete žádné vlastní vybavení, paličky i sluchátka vám půjčíme. Neostýchejte se tedy a přijďte je vyzkoušet!

Více o nástrojích:

  • GUITAR: Svůdný stratocaster se třemi single coil snímači a pětipolohovým přepínačem spolupracuje s jednoduchým modelingovým kombem Blackstar, které vám umožní zvuk vylepšit o zkreslení, reverb a další základní efekty. 
  • BASS: K výhledu na Ještěd jsme zvolili výrazně modrou basovou kytaru typu Precission Bass a připojili ke kombu Laney. Jde o jednoduchou kombinaci, která nebude klást překážky ani nezkušeným hráčům. 
  • DRUMS: Spolehlivá bicí souprava Yamaha. Údery paliček do pryžových padů se vám ve sluchátkách promění v realistický zvuk bicích. Rukama ovládnete rytmičák, dva přechody, kotel a dva činely, nohama Hi-Hatku a basový kopák.