Doporučujeme ke čtení

Krtčí sestry a deštivý den
Roslyn Schwartz
Krtčí sestry a deštivý den

Optimisticky laděný kraťoučký příběh s krásnými ilustracemi o tom, jak se krtčí sestry vyrovnávají s deštivým počasím.
Kanadská autorka Roslyn Schwartzová napsala a ilustrovala populární sérii knížek pro děti, v nichž vypráví dobrodružství krtčích sester. Inspiraci pro své příběhy nacházela v rozličných situacích, které mohou člověka v životě potkat. Když vdechne život dvojici rozverných sester, ukáže se, že jejich drobné příhody mají ledacos společného s velkým světem nás lidí.

Kniha v našem katalogu

Introvertka v hlučném světě
Debbie Tung
Introvertka v hlučném světě

Pro introverty, kteří zjistí, že jim někdo rozumí, i extroverty, kterým se pootevře jiný pohled na svět.
Večírky, hospoda, pracovní kolektiv, čekárny, prezentace, rodinné sešlosti, svatba, hovory před více lidmi, ale i pouhý „small talk“ - takřka jakákoli sociální interakce může být pro introverta nesmírně těžký problém způsobující úzkosti a sevřený žaludek. O tom všem vypráví krátké kreslené minipříběhy autorky, která se nebojí svou osobnost pojmenovat a zkusit ze svých slabostí učinit výhodu.

Kniha v našem katalogu

Čarohvozd
Skye McKenna
i jako e-kniha
Čarohvozd

Příběh naplněný magií, hledáním maminky i svého místa v novém společenství.
Je to už sedm let, co Cassie Morganová naposledy spatřila svou matku. Od té doby vyrůstá v ponuré internátní škole Špínov, kde tráví celé dny čtením zakázaných knih o kouzelných světech a ukrývá se před školním tyranem. Cassie nepochybuje tom, že její matka je stále naživu, a je odhodlaná najít ji, ať to stojí, co to stojí. Jednoho dne proto ze školy uteče. Zatímco bloudí, ztracená a osamělá, začne ji pronásledovat smečka goblinů. Cassie jí však zázračně unikne s pomocí létajícího koštěte a mluvícího kocoura Montaguea, který ji přivede až do útulné vesničky Hvozdná. Tam Cassie ke svému velkému překvapení zjistí, že pochází z rodu čarodějnic, jejichž úkolem je chránit lidi před podivnostmi všeho druhu...

Kniha v našem katalogu

Ochechule s ukulele
Daniela Fischerová
Ochechule s ukulele

Hravé básničky, které nejen využívají pestrosti češtiny, ale mnohdy skrývají i podnět k zamyšlení.
Sbírka básní Daniely Fischerové přináší dětem přes 60 humorných básniček, které baví i dospělé. Nechybí ani jazykolamy a zvukomalebné hříčky. Řada básní reflektuje dnešní dětskou zkušenost: počítače, e-maily, hoaxy, mobily, roboty, bulvární časopisy atd. Jiné si pohrávají s pohádkovými postavami, jako jsou vodník, strašidla, saň nebo yetti

Kniha v našem katalogu

Přes tři oceány
Jiří Havel, Karel Franta
Přes tři oceány
22 stran

Dobrodružná námořní výprava dotvářená veselými obrázky.
Rozverné verše o námořní plavbě „kolem Glóbusu“. S humorem a na pozadí tradičních klukovských představ o námořním životě líčí fantazijní cestu kolem světa, lov zvěře v cizích krajích, rybolov na moři a nakonec dovádějí k přesvědčení, že „motýl umí křídly mávat... námořník má umět plavat“.

Kniha v našem katalogu

Warren XIII. a Vševidoucí oko
Tania Del Rio a Will Staehle
i jako audiokniha
Warren XIII. a Vševidoucí oko
216 stran

Kniha plná fantastických vynálezů, překvapení i originálních černo-rudých ilustrací, stejně spletitých a strašidelných jako křivolaké chodbičky hotelu.
O takovém dětství se vám nezdálo ani v těch nejbláznivějších snech. Warren XIII. je dědicem a správcem starobylého rodinného hotelu, kde se děje jedna podivnější věc za druhou. V kotelně žije tvor se spoustou chapadel, zahradním bludištěm se plíží přízračná dívka, ze sester Warrenovy tety se vyklubou čarodějnice a mezi záhadnými hosty narazíte třeba na muže, který je od hlavy až k patě celý ofačovaný.
Někde v domě se navíc skrývá kouzelný poklad známý jako Vševidoucí oko. Aby jej však Warren našel a neztratil přitom hlavu (doslova), bude muset rozluštit spoustu hádanek, tajných kódů a dalších tajemství.

Kniha v našem katalogu

Průvodce kubánské dívky čajem a budoucností
Laura Taylor Namey
i jako e-kniha
Průvodce kubánské dívky čajem a budoucností

Kubánskými dobrotami vonící dívčí příběh o rozdílných kulturách a hledání svého místa.
Lila nechtěla trávit léto v Anglii. Plánovala po babičce převzít pekárnu v Miami, přestěhovat se ke kamarádce a trávit čas se svým přítelem. Jenže po maturitě se všechno včetně Lily samotné rozpadne. Její rodina rozhodne, že Lila potřebuje získat odstup. Pošle ji proto na tři měsíce k příbuzným do Anglie. Tam ale pořád jenom prší a Lila se musí potýkat s protivnou pekařkou a nudou v maloměstě, kterému chybí miamský šmrnc. Celý výlet připomíná spíš noční můru než prázdniny… dokud nepotká Oriona. Přestože má Orion svých problémů nad hlavu, pomůže Lile se v Anglii zorientovat. A ona propadá kouzlu nové země, ale především Oriona. Na obzoru se rozprostírá nová budoucnost: taková, která by ale znamenala opustit všechno, co znala.

Kniha v našem katalogu

Opatrně na to mrně
Robin Král
Opatrně na to mrně

Půvabné básničky o jednom malém „plenochodovi“ určené nejen starším bráškům-ochráncům.
Jaké je to mít za sourozence úplně malou sestřičku? Od rána do večera je jí všude plno, ale také je s ní veliká legrace. Hravé verše Robina Krále doprovázené krásnými ilustracemi Linh Dao vtipným způsobem popisují obyčejný den dvou malých dětí od probuzení až po večerní koupání. Veselé básničky pro všechna batolata a jejich starostlivé brášky i rodiče.

Kniha v našem katalogu

Nejlepší dárek
Petr Horáček
Nejlepší dárek
30 stran

Obrázková kniha o kočičích kamarádech, o síle obdarovávání a společně prožitých chvílích.
Tom a Mot jsou nejlepší kočičí kamarádi. A dokonce mají narozeniny ve stejný den. Jaký bude nejlepší dárek pro toho druhého?

Kniha v našem katalogu

O hrůzném padouchu Manfredovi
John Fardell
O hrůzném padouchu Manfredovi
27 stran

Vtipné ilustrace a milý příběh pro všechny milovníky komiksu.
Kreslený příběh o zločinci Manfredovi, který unášel vynálezce a nutil je vymýšlet přístroje, které mu pomáhaly loupit obrazy, peníze a další cennosti. Ke všem svým lidem se choval špatně, a tak když onemocněl, nikdo se o něj nestaral...

Kniha v našem katalogu

O zahradě
Pavel Čech
O zahradě

Poetický, snový, nádherně ilustrovaný příběh, který má s Trnkovou Zahradou společné více než jen téma, přesto je ale typicky čechovský.
Jsou světy, které mohou spatřit jen dětské oči, jsou tajemství, jejichž kouzlo dospělé srdce nezachytí. O jednom takovém vypráví tato knížka pro děti i dospělé.
Působivé celostránkové ilustrace jsou doplněny poetickým příběhem kluka Františka, který má oči plné snů. Ten ve svém světě, ve svém městě, objeví jednoho dne ztracené místo, na kterém stojí tajemná zapomenutá zahrada.

Kniha v našem katalogu

Zahrada
Jiří Trnka
i jako audiokniha
Zahrada

Nestárnoucí kniha - poetická, hravá, trošku veselá a trošku smutná. Ohňostroj slovesné i výtvarné fantazie.
Pět kluků otevře starou rozvrzanou branku a vejdou do krásné, tajemné zahrady, kde potkají kamenného trpaslíka, zlomyslného kocoura, učenou velrybu a odhalují rozličná tajemství. Kouzelný příběh, který známe i z filmového zpracování, je nezapomenutelný.

Kniha v našem katalogu