Doporučujeme ke čtení

0-6 let
12-14 let
15-18 let
6-9 let
9-12 let
Básně
Detektivky
Dobrodružná
Fantasy
Historické
Historické příběhy
Humor
Komiksy
Leporela
Naučné
Oceněné knihy
Pohádky
Pověsti
První encyklopedie
Příběhy o dětech
Příběhy o zvířatech
Příběhy pro dívky
Romány
Sci-fi
Série
Zfilmováno
E-kniha
Audiokniha
Přes tři oceány
Jiří Havel, Karel Franta
Přes tři oceány
22 stran

Dobrodružná námořní výprava dotvářená veselými obrázky.
Rozverné verše o námořní plavbě „kolem Glóbusu“. S humorem a na pozadí tradičních klukovských představ o námořním životě líčí fantazijní cestu kolem světa, lov zvěře v cizích krajích, rybolov na moři a nakonec dovádějí k přesvědčení, že „motýl umí křídly mávat... námořník má umět plavat“.

Kniha v našem katalogu

Opatrně na to mrně
Robin Král
Opatrně na to mrně

Půvabné básničky o jednom malém „plenochodovi“ určené nejen starším bráškům-ochráncům.
Jaké je to mít za sourozence úplně malou sestřičku? Od rána do večera je jí všude plno, ale také je s ní veliká legrace. Hravé verše Robina Krále doprovázené krásnými ilustracemi Linh Dao vtipným způsobem popisují obyčejný den dvou malých dětí od probuzení až po večerní koupání. Veselé básničky pro všechna batolata a jejich starostlivé brášky i rodiče.

Kniha v našem katalogu

Nejlepší dárek
Petr Horáček
Nejlepší dárek
30 stran

Obrázková kniha o kočičích kamarádech, o síle obdarovávání a společně prožitých chvílích.
Tom a Mot jsou nejlepší kočičí kamarádi. A dokonce mají narozeniny ve stejný den. Jaký bude nejlepší dárek pro toho druhého?

Kniha v našem katalogu

Karneval v zoo
Sophie Schoenwald
Karneval v zoo

Rozverný příběh plný překvapivých živočichů.
O ředitele zoo Alfréda Prudkého se pokoušejí mrákoty. Kam se poděli hroši, zebry nebo opice? Místo nich se to tady hemží prapodivnými stvořeními. Opravdu kolem něj prošel slomelák a žirafon? Naštěstí je tu Alfrédův kamarád ježek Ignác, který s fištrónem sobě vlastním pomůže řediteli tuto karnevalovou hádanku rozluštit. Pomůžete mu odhalit, kdo je kdo? Vždyť brány zoo se otevřou už za pár hodin!

Kniha v našem katalogu

Jak si vychovat sourozence
Tereza Pařízková
Jak si vychovat sourozence

Něžně humorný příběh o starší a mladší sestře s půvabnými obrázky navrch.
Je mi pět a chci psa. Rodiče ale přišli s tím, že dostanu sourozence. Nakonec jsem se s tou myšlenkou smířila a začala se i těšit. Doma se ale objevil malý uzlíček, který v ruce neudrží ani kostku lega. Máma s tátou jsou pořád unavení a nedělají podle mě nic pro to, aby má sestra do rodiny co nejdřív zapadla. Takhle by to přece nešlo! Nemůžu čekat celé roky, než mě sestřička doroste. Musím zakročit a naučit ji všemu, co bude v životě potřebovat.

Kniha v našem katalogu

Kvido jde poprvé do školky
Sean Julian
Kvido jde poprvé do školky

Miloučká knížka s kouzelnými ilustracemi, která je jako dělaná pro stydlíny.
Kvida čeká jeho první den ve školce, paní učitelka a houf nových kamarádů. Trošku se stydí, a tak využije svou superschopnost a schová se. (Schovávání mu totiž opravdu jde!) Jestlipak Kvido nakonec s pomocí nového kamaráda a maličkého kouzla nalezne potřebnou trošku odvahy? Ve školce je to přece prima!

Kniha v našem katalogu

Jsou tam kuny
Robin Král
Jsou tam kuny

Leporelo plné vtipných básniček a slovních hříček nejen pro nejmenší.
Tato zcela kunikátní knížka představí všeobecně nepopulární zvířátko, kterým je kuna, ze všech možných stran – kuny tu poznáme jako účastníky hromadné dopravy, pouštní šerify, studenty, politiky, hudebníky, ba dokonce jako lokálně oblíbené platidlo.

Kniha v našem katalogu

Myška a sedm postýlek
Susanna Isern
Myška a sedm postýlek

Kouzelně ilustrovaný příběh nejen o strachu z usínání o samotě.
Myška (správně je to ovšem plšík) se každé ráno budí v jiné postýlce. V Králíčkově bedýnce na mrkev, v Červenčině prádelníku nebo dokonce na Jelenově parohu. Proč Myška nemůže usnout ve své vlastní postýlce? A mohou jí zvířátka pomoci?

Kniha v našem katalogu

Dobrou noc, můj hrdino
Kateřina Závadová
Dobrou noc, můj hrdino

Originálně pojatá knížka, kde se kreslený příběh rodí z rozhovoru otce a dcery.
Pohádky se před spaním dají nejen vyprávět, ale i kreslit. A může to být veliké dobrodružství. Holčička před spaním požádá tatínka, aby jí něco nakreslil. Nechce princezny, koníky nebo jednorožce, ale pořádného hrdinu. Třeba horolezce nebo námořníka. Tatínek kreslí a společně s holčičkou vymýšlí, co jejich hrdiny potká. Jejich rozhovor se tak střídá s obrázky a postupně před námi roste a vzniká napínavý příběh v srdci velehor a posléze i na rozbouřeném moři. Jak dopadne, to se ještě na poslední chvíli neví!

Kniha v našem katalogu

...A pak na mě mrkla
Ilona Komárková
...A pak na mě mrkla

Fantazijní, humorná a vlídná autorská knížka o klukovi, který nemá rád vodu.
Timon je nejmladší ze čtyř sourozenců a všichni se společně chystají s rodiči k moři. Zatímco jeho bráchové dovádí ve vodě, Timonova doména je písek. Chtěl by postavit něco úplně největšího a nejlepšího. Krátký poetický příběh s hledacím úkolem o lásce k přírodě i o strachu z vody, ve kterém se navíc ve vtipných detailech objevuje i postava králíka z jiné autorčiny knížky.

Kniha v našem katalogu

Ptala se Františky Marta
Ivan Martin Jirous
Ptala se Františky Marta

Groteskní i strašidelná básnička před spaním, kde se zdařile snoubí text a ilustrace.
Ivan Martin Jirous psal svým dcerám, Františce a Martě, v dopisech z vězení básničky a pohádky, které pak vyšly souborně v knize Magor dětem. Marta, dneska máma čtyř dětí, měla nejradši strašidelnou pohádku Ptala se Františky Marta, a právě proto ji nejmenším čtenářům namalovala přesně tak, jak si v dětství ta hrozná strašidla představovala.

Kniha v našem katalogu

Ondřej jde do školy
Carrie Weston
Ondřej jde do školy

Dva příběhy o tom, že být odlišný není vůbec nic špatného.
Když paní učitelka Kvočna řekne, že do školy přijde nový žák, všichni se na něj moc těší. Pak ale přijde Ondřej, chlupatý a děsivý medvěd grizzly a všichni se vyděsí! Ondřej je ale vůbec nechtěl polekat, jen si chce najít nové kamarády.

Kniha v našem katalogu