Doporučujeme ke čtení

0-6 let
12-14 let
15-18 let
6-9 let
9-12 let
Básně
Detektivky
Dobrodružná
Fantasy
Historické
Historické příběhy
Humor
Komiksy
Leporela
Naučné
Oceněné knihy
Pohádky
Pověsti
První encyklopedie
Příběhy o dětech
Příběhy o zvířatech
Příběhy pro dívky
Romány
Sci-fi
Série
Zfilmováno
E-kniha
Audiokniha
Ochechule s ukulele
Daniela Fischerová
Ochechule s ukulele

Hravé básničky, které nejen využívají pestrosti češtiny, ale mnohdy skrývají i podnět k zamyšlení.
Sbírka básní Daniely Fischerové přináší dětem přes 60 humorných básniček, které baví i dospělé. Nechybí ani jazykolamy a zvukomalebné hříčky. Řada básní reflektuje dnešní dětskou zkušenost: počítače, e-maily, hoaxy, mobily, roboty, bulvární časopisy atd. Jiné si pohrávají s pohádkovými postavami, jako jsou vodník, strašidla, saň nebo yetti

Kniha v našem katalogu

O hrůzném padouchu Manfredovi
John Fardell
O hrůzném padouchu Manfredovi
27 stran

Vtipné ilustrace a milý příběh pro všechny milovníky komiksu.
Kreslený příběh o zločinci Manfredovi, který unášel vynálezce a nutil je vymýšlet přístroje, které mu pomáhaly loupit obrazy, peníze a další cennosti. Ke všem svým lidem se choval špatně, a tak když onemocněl, nikdo se o něj nestaral...

Kniha v našem katalogu

O zahradě
Pavel Čech
O zahradě

Poetický, snový, nádherně ilustrovaný příběh, který má s Trnkovou Zahradou společné více než jen téma, přesto je ale typicky čechovský.
Jsou světy, které mohou spatřit jen dětské oči, jsou tajemství, jejichž kouzlo dospělé srdce nezachytí. O jednom takovém vypráví tato knížka pro děti i dospělé.
Působivé celostránkové ilustrace jsou doplněny poetickým příběhem kluka Františka, který má oči plné snů. Ten ve svém světě, ve svém městě, objeví jednoho dne ztracené místo, na kterém stojí tajemná zapomenutá zahrada.

Kniha v našem katalogu

Zahrada
Jiří Trnka
i jako audiokniha
Zahrada

Nestárnoucí kniha - poetická, hravá, trošku veselá a trošku smutná. Ohňostroj slovesné i výtvarné fantazie.
Pět kluků otevře starou rozvrzanou branku a vejdou do krásné, tajemné zahrady, kde potkají kamenného trpaslíka, zlomyslného kocoura, učenou velrybu a odhalují rozličná tajemství. Kouzelný příběh, který známe i z filmového zpracování, je nezapomenutelný.

Kniha v našem katalogu

Jsou tam kuny
Robin Král
Jsou tam kuny

Leporelo plné vtipných básniček a slovních hříček nejen pro nejmenší.
Tato zcela kunikátní knížka představí všeobecně nepopulární zvířátko, kterým je kuna, ze všech možných stran – kuny tu poznáme jako účastníky hromadné dopravy, pouštní šerify, studenty, politiky, hudebníky, ba dokonce jako lokálně oblíbené platidlo.

Kniha v našem katalogu

Dobrou noc, můj hrdino
Kateřina Závadová
Dobrou noc, můj hrdino

Originálně pojatá knížka, kde se kreslený příběh rodí z rozhovoru otce a dcery.
Pohádky se před spaním dají nejen vyprávět, ale i kreslit. A může to být veliké dobrodružství. Holčička před spaním požádá tatínka, aby jí něco nakreslil. Nechce princezny, koníky nebo jednorožce, ale pořádného hrdinu. Třeba horolezce nebo námořníka. Tatínek kreslí a společně s holčičkou vymýšlí, co jejich hrdiny potká. Jejich rozhovor se tak střídá s obrázky a postupně před námi roste a vzniká napínavý příběh v srdci velehor a posléze i na rozbouřeném moři. Jak dopadne, to se ještě na poslední chvíli neví!

Kniha v našem katalogu

...A pak na mě mrkla
Ilona Komárková
...A pak na mě mrkla

Fantazijní, humorná a vlídná autorská knížka o klukovi, který nemá rád vodu.
Timon je nejmladší ze čtyř sourozenců a všichni se společně chystají s rodiči k moři. Zatímco jeho bráchové dovádí ve vodě, Timonova doména je písek. Chtěl by postavit něco úplně největšího a nejlepšího. Krátký poetický příběh s hledacím úkolem o lásce k přírodě i o strachu z vody, ve kterém se navíc ve vtipných detailech objevuje i postava králíka z jiné autorčiny knížky.

Kniha v našem katalogu

Nicky a Věra
Petr Sís
Nicky a Věra

Příběh o .neokázalém hrdinovi v typickém podání Petra Síse - příběh o to působivější, že je skutečný.
Příběh o holocaustu, který by neměl být zapomenut. Mladý Angličan Nicholas „Nicky“ Winton se v roce 1939 podílel na záchraně dětí a jejich převozu vlaky z Prahy do Londýna. Věra Gissingová je jednou ze zachráněných dívek. Opravdoví hrdinové bývají často nenápadní a skromní. Vizuálně působivé zpracování využívá autorovy charakteristické mapy, bludiště i razítka, jemné akvarelové obrázky skrývají tajemné perokresby. Kniha o odvaze a slušnosti je inspirující i pro dnešní dobu – všichni se totiž rodíme svobodní a sobě rovní, všichni máme stejné právo na život

Kniha v našem katalogu

Nech ten mech
Michal Bystrov
Nech ten mech

Melodické a hravé básně pro děti různého věku.
Kniha pro děti obsahuje verše, které autor napsal během let, v nichž s údivem, dojetím i pobavením sledoval, jak rostou jeho malé neteře a děti. Právě jim adresoval většinu básniček vyznačujících se jazykovou hravostí a smyslem pro lehkou absurditu, jež dává velký prostor čtenářově fantazii.

Kniha v našem katalogu

Mortina a protivný bratranec
Barbara Cantini
Mortina a protivný bratranec

Vtipných a napínavé Mortinino dobrodružství potěší i výtvarným zpracováním.
Mortina a její nejlepší kamarád, chrtí albín jménem Truchlík, žijí s tetou Neboženkou a tráví své dny hrou se strašidly z vily Rozvalinky. Jednoho dne se ale stane něco nečekaného: děti z vesnice, Mortinini kamarádi, přijdou do vily, protože dostali tajemnou pozvánku, zatímco teta Neboženka zmizela. Má v tom prsty protivný bratranec Dilbert, který za ní právě přijel na návštěvu?

Kniha v našem katalogu

Čekání na Vlka
Sandra Dieckmann
Čekání na Vlka

Citlivě podané téma ztráty doprovázené kouzelnými ilustracemi.
Liška s Vlkem běhávali bok po boku, chodívali společně plavat a spolu se podivovali krásám světa kolem. Jednoho dne ale Vlk zmizel… Půvabná a upřímná obrázková kniha o přátelství i ztrátě a o tom, jak se naučit žít dál.

Kniha v našem katalogu

Tramvaj letí!
Daniela fischerová
Tramvaj letí!

Tramvaj letí! je výběrem legračních a hravých básniček o zvířátkách, ale i o létající tramvaji, ježibabě, elfech či o vesmířanech od osvědčené autorky. Přestože se jedná o leporelo, nejvíce je ocení rodiče a mladší školáci.

Kniha v našem katalogu