Doporučujeme ke čtení

0-6 let
12-14 let
15-18 let
6-9 let
9-12 let
Básně
Detektivky
Dobrodružná
Fantasy
Historické
Historické příběhy
Humor
Komiksy
Leporela
Naučné
Oceněné knihy
Pohádky
Pověsti
První encyklopedie
Příběhy o dětech
Příběhy o zvířatech
Příběhy pro dívky
Romány
Sci-fi
Série
Zfilmováno
E-kniha
Audiokniha
Opatrně na to mrně
Robin Král
Opatrně na to mrně

Půvabné básničky o jednom malém „plenochodovi“ určené nejen starším bráškům-ochráncům.
Jaké je to mít za sourozence úplně malou sestřičku? Od rána do večera je jí všude plno, ale také je s ní veliká legrace. Hravé verše Robina Krále doprovázené krásnými ilustracemi Linh Dao vtipným způsobem popisují obyčejný den dvou malých dětí od probuzení až po večerní koupání. Veselé básničky pro všechna batolata a jejich starostlivé brášky i rodiče.

Kniha v našem katalogu

Jsou tam kuny
Robin Král
Jsou tam kuny

Leporelo plné vtipných básniček a slovních hříček nejen pro nejmenší.
Tato zcela kunikátní knížka představí všeobecně nepopulární zvířátko, kterým je kuna, ze všech možných stran – kuny tu poznáme jako účastníky hromadné dopravy, pouštní šerify, studenty, politiky, hudebníky, ba dokonce jako lokálně oblíbené platidlo.

Kniha v našem katalogu

Ptala se Františky Marta
Ivan Martin Jirous
Ptala se Františky Marta

Groteskní i strašidelná básnička před spaním, kde se zdařile snoubí text a ilustrace.
Ivan Martin Jirous psal svým dcerám, Františce a Martě, v dopisech z vězení básničky a pohádky, které pak vyšly souborně v knize Magor dětem. Marta, dneska máma čtyř dětí, měla nejradši strašidelnou pohádku Ptala se Františky Marta, a právě proto ji nejmenším čtenářům namalovala přesně tak, jak si v dětství ta hrozná strašidla představovala.

Kniha v našem katalogu

Jak se řepa vrátila
Hana Prošková
Jak se řepa vrátila

Roztomilý veršovaný příběh o přátelství a pomoci druhým.
Zimní příběh zvířátek, která víc myslí na kamaráda než na sebe v těch časech, kdy je o dobrotu nouze. Zajíček najde dvě řepy zapomenuté v zasněženém poli. Jednu sní a druhou daruje oslíčkovi, ovšem tajně, jako překvapení...

Kniha v našem katalogu

Ztracená sovička
Chris Haughton
Ztracená sovička

Leporelo založené na principu postupného zpřesňování se může pochlubit poutavými obrázky, promyšlenou podobou stránek i laskavým vyústěním.
Roztomilá knížka o ztracené sovičce, která vypadla z hnízda a s hlasitým BÁC! přistála na zemi. Ale kde má maminku? S novou kamarádkou Veverkou se vydává hledat maminku a potkává různá lesní zvířata. Zatímco jedno má maminčiny špičaté uši a druhé má její velké oči, ani jedno není její maminka. Kde jen může být? Které zvířátko sovičce poradí, kde ji najde? Ilustrace Chrise Haughtona plné výrazných barev a skrytých odkazů nás provedou hledáním malé sovičky až ke šťastnému a vtipně varovnému konci. Skvělá kniha na čtení s nejmenšími dětmi, které si v ní mohou samy listovat.Kniha v našem katalogu

Tramvaj letí!
Daniela fischerová
Tramvaj letí!

Tramvaj letí! je výběrem legračních a hravých básniček o zvířátkách, ale i o létající tramvaji, ježibabě, elfech či o vesmířanech od osvědčené autorky. Přestože se jedná o leporelo, nejvíce je ocení rodiče a mladší školáci.

Kniha v našem katalogu

Ferdinande!
Robin Král
Ferdinande!

Veselé veršované vyprávění pro ty nejmenší o ztraceném netopýrovi a velikém pátrání. Originální trojrozměrné leporelo, z nějž kromě zábavného počtení můžete postavit netopýří domeček.

Kniha v našem katalogu

Usínací knížka
Robin Král
Usínací knížka

Něžné obrázky Linh Dao v jemných barvách, něžné melodické verše, originální a přitom průzračné obrazy malované slovy jsou poznávacím znamením tohoto povedeného uspávacího leporela.
Všechny děti ocení, když se před spaním otevře knížka a něco hezkého se přečte. Třeba básničky, které navodí tu správnou atmosféru. Mluví se v nich o čištění zubů, navlékání do pyžama, tmě, choulení do peřin, mamince a tatínkovi… To vše v lehkých, vtipných verších doprovázených nádhernými, snovými ilustracemi.

Kniha v našem katalogu

Jeje, jeje, jeje, něco se mi děje!
Robin Král
Jeje, jeje, jeje, něco se mi děje!

Neotřelé, humorné básničky o docela obyčejných činnostech z pohledu miminka.
Knížka říkanek pro ty úplně nejmenší děti, jejich maminky, tatínky a starší sourozence. Básník Robin Král a ilustrátorka Tereza Šedivá vytvořili veselého veršovaného průvodce nejranějším dětstvím od přebalování, kojení, koupání, usínání až po první krůčky a důležité dětské otázky, jako zda kamínky jsou, nebo nejsou vhodné k jídlu. Verše často vycházejí z dětských citoslovcí a představují svět našich nejmenších jejich vlastníma očima.

Kniha v našem katalogu

Když dá husa huse pusu
Robin Král
Když dá husa huse pusu

Leporelo s vtipnými, hravými básničkami a neotřelými ilustracemi.
Básničky o zvířecích rodinách, jejichž cílem je pobavit děti i rodiče podobenstvími o rodinném životě, zvířecím i lidském, a jen mimochodem představit označení pro samce, samice i mláďata, ač ne vždy zcela ortodoxně.

Kniha v našem katalogu

Jak se koník ztratil (a zase našel)
Tereza Marianová Lukešová
Jak se koník ztratil (a zase našel)
20 stran

Leporelo pracující s různými významy jednoho slova o hledání svého místa na světě.
Ztracený koník putuje krajinou a pak i velkým městem a všude potkává nejrůznější koně i koníčky, ale žádný ho nechce přijmout do svého stáda, vzít ho mezi sebe, je přece jen tak nějak jiný… Kdo jsem a kam patřím, ptá se neodbytně všech koní a koníků náš ztracený koníček. Dočká se nakonec odpovědi a najde své štěstí?

Kniha v našem katalogu

Doprava - Všechno, co jezdí, létá a pluje.
Doprava - Všechno, co jezdí, létá a pluje.

Nutnost pro ty úplně nejmenší nadšence do dopravních prostředků.
Kniha obsahuje ilustrace různých dopravních prostředků s popisky a jejich zasazení do obvyklého prostředí. To doplňuje krátký text. Knížka je ideální pro nejmenší děti, umožňuje ukazování a hledání různých detailů (např. ve městě, na staveništi nebo na nádraží).

Kniha v našem katalogu