Doporučujeme ke čtení

0-6 let
12-14 let
15-18 let
6-9 let
9-12 let
Básně
Detektivky
Dobrodružná
Fantasy
Historické
Historické příběhy
Humor
Komiksy
Leporela
Naučné
Oceněné knihy
Pohádky
Pověsti
První encyklopedie
Příběhy o dětech
Příběhy o zvířatech
Příběhy pro dívky
Romány
Sci-fi
Série
Zfilmováno
E-kniha
Audiokniha
Nicky a Věra
Petr Sís
Nicky a Věra

Příběh o .neokázalém hrdinovi v typickém podání Petra Síse - příběh o to působivější, že je skutečný.
Příběh o holocaustu, který by neměl být zapomenut. Mladý Angličan Nicholas „Nicky“ Winton se v roce 1939 podílel na záchraně dětí a jejich převozu vlaky z Prahy do Londýna. Věra Gissingová je jednou ze zachráněných dívek. Opravdoví hrdinové bývají často nenápadní a skromní. Vizuálně působivé zpracování využívá autorovy charakteristické mapy, bludiště i razítka, jemné akvarelové obrázky skrývají tajemné perokresby. Kniha o odvaze a slušnosti je inspirující i pro dnešní dobu – všichni se totiž rodíme svobodní a sobě rovní, všichni máme stejné právo na život

Kniha v našem katalogu

O kouzelném semínku
Olga Zemanová
O kouzelném semínku

Knížka, u které si můžete nad obrázky krásně vymýšlet a povídat.
Vyprávěcí kniha je založená především na inspirativních ilustracích doplněných jednoduchými, avšak pečlivě volenými otázkami, díky nimž děti samy rozvíjejí a vyprávějí příběh o kouzelném semínku, nalezeném na cizí planetě. Díky kombinaci ilustrací a doplňujících otázek se děti mohou vydat na cestu do vlastní fantazie, aniž by byly někým ovlivňovány a směrovány.

Kniha v našem katalogu

Tajemství lesa
Sandra Dieckmann
Tajemství lesa

Díky poutavým ilustracím, hledacím úkolům a zajímavostem o jednotlivých druzích zvířat je Tajemství lesa ideálním zasvěcením pro malé budoucí milovníky přírody.
Na okraji rozlehlého lesa právě svítá. Vychází slunce, zvířátka se probouzejí a kolem je toho tolik k vidění. Dokážeš najít všechny skryté poklady, než nastane večer?

Kniha v našem katalogu

Kam odplaval Vilík
Nicholas Allan
Kam odplaval Vilík

Vtipný příběh o zrození nového života.
Přemýšlíte, jak nejlépe seznámit děti se zázrakem zrození? Teď už nemusíte. S touto knihou můžete starosti hodit za hlavu. Vtipnou a velice citlivou formou seznámí děti s celým procesem stvoření, od nejmenší spermie přes vajíčko a vývoj dítěte v děloze až po narození. Na této dobrodružné cestě získají nejlepšího průvodce, jakého si mohly přát – malou sympatickou spermii Vilíka. Vilík žije uvnitř pana Browna. Je jednou z 300 milionů spermií, jež chtějí vyhrát hlavní cenu v jejich životním závodě – vajíčko. Naštěstí je Vilík výborný plavec.

Kniha v našem katalogu

Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou
Petr Sís
Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou

Působivé vylíčení jednoho osudu z dob, kdy jsme žili za zdí a s rudou hvězdou nad hlavou.
Ojedinělá kniha, která čtenářům přibližuje dobu komunismu, léta 1948–1989, kdy za „železnou oponou“ v Československu žili, pracovali a snili obyčejní lidé. Projekt v New Yorku usazeného českého výtvarníka a spisovatele. Celobarevné vydání kombinuje kresby, komiks a autentické obrazové deníky.

Kniha v našem katalogu

Neboj, neboj! Velká kniha o strachu nejen pro malé strašpytle
Milada Rezková
Neboj, neboj! Velká kniha o strachu nejen pro malé strašpytle

Graficky i obsahově úžasně zpracované téma strachu a úzkosti pro děti i dospělé.
Neboj, neboj! je kniha o strachu pro malé strašpytle i velké nebojsy.
Čti ji od začátku, od konce či zprostředka. Na pořadí nezáleží a strach k životu prostě patří. Dokonce i máma s tátou se občas bojí!
Napadlo tě někdy, že strachu není třeba se bát?
Víš, co se děje s mozkem, když dostaneš strach?
Proč se říká „Pokakal se strachy“?
Existují lidé, kteří se nikdy nebojí?
Dá se strach zneužít?
A víš, že slon má strach z mravence a žralok z delfína?
Nahlédni na strach z různých úhlů. Představ si ho jako úzkost, paniku, fobii, ale také jako odvahu. K ruce je ti chlapec Jirka, který se strachem prožívá plno dobrodružství. Dokáže tě rozesmát na celou stránku, tomu věř.
Kdo se bojí, ten do lesa klidně může. Ale půjde se líp tomu, kdo si obavy dokáže přiznat, pojmenovat je a pochopit.
To všechno a miliónkrát víc se dozvíš uvnitř!
Tak strachu zdar!… A neboj, neboj.

Kniha v našem katalogu

Jak si uděláme zeměkouli
Milena Lukešová
Jak si uděláme zeměkouli

Poetická knížka, které zdánlivě obyčejné věci pozoruje okouzlenýma očima a přibližuje i dítěti srozumitelnými metaforami. Ilustrace Jany Sigmundové přidávají knížce na půvabu a vtiskávají jí další rozměr.
Hravé interaktivní vyprávění o Zemi a jejím postavení ve vesmíru. Knížka podporuje tvořivost, rukodělnou činnost, a hlavně pomáhá rozvíjet prostorovou představivost dětí spojením textu s názorným a zároveň poetickým zobrazením v ilustracích. Jazyk autorky přibližuje zobrazované jevy jednoduchými větami, srozumitelnými pro malé děti, které jsou prostřídány rytmickými, jazykově čistými verši.
Knihu máme i v novějším vydání s obrázky Kataríny Ilkovičové.

Kniha v našem katalogu

Slavní koně
Zdeněk Mahler
Slavní koně

„Povinná“ kniha pro všechny milovníky koní, která působivě líčí osudy několika výjimečných hřebců a klisen.
Bohatě ilustrovaná kniha, se kterou můžete příjemně strávit (nejen a nejeden) podzimní večer. V knížce se dočtete např. o koni Alexandra Velikého - Bukephalovi, o Napoleonových koních, o klisně Kincsem a „jejím“ kocourovi, o Phar Lapovi, o Latě Brandisové a Normě, o Halle a jezdci Winklerovi i o Korokovi a Václavu Chaloupkovi.

Kniha v našem katalogu