Doporučujeme ke čtení

0-6 let
12-14 let
15-18 let
6-9 let
9-12 let
Básně
Detektivky
Dobrodružná
Fantasy
Historické
Historické příběhy
Humor
Komiksy
Leporela
Naučné
Oceněné knihy
Pohádky
Pověsti
První encyklopedie
Příběhy o dětech
Příběhy o zvířatech
Příběhy pro dívky
Romány
Sci-fi
Série
Zfilmováno
E-kniha
Audiokniha
Černobílé prázdniny
Lucie Šavlíková
Černobílé prázdniny

Neobvyklé prázdninové dobrodružství s lehce fantastickými motivy.
Prázdniny v českých lesích jsou snad nejkrásnější na světě. Zejména v chaloupce s rozkvetlou zahradou, co by kamenem dohodil od rybníka s topoly na hrázi. Honzík by u tetičky Pravoslavy s prapodivným účesem nejraději zůstal bydlet natrvalo. Už proto, že má potíže s vyslovováním r a ř, když je nervózní, a u tety panuje klid a pohoda.
Když se Honzík jednoho dne proboří nohou do dutiny skryté pod pařezem, objeví tam podivuhodný svět obývaný zvířátky. V tomhle světě je na všechno dost času, popíjí se tu čaj z porcelánového servisu, vyprávějí se pohádky, a když je někdo statečný a neohrožený, klidně může mít všechny vady řeči, co jich jen je, nikdo se tím nezabývá. Kdykoli se objeví nějaké nebezpečí nebo narušitel, Honzík a jeho noví kamarádi dají hlavy dohromady a s přehledem situaci vyřeší. A na konci čeká skutečně nečekané překvapení…

Kniha v našem katalogu

Příhody Tappiho ze šeptajícího lesa
Marcin Mortka
Příhody Tappiho ze šeptajícího lesa

Dobrodružné a milé příběhy o tom, že se vyplatí táhnout za jeden provaz a že i když máme nějaké slabiny, neznamená to, že nemáme na světě své místo. A bonusem jsou krásné ilustrace.
V kouzelném Šeptajícím lese bydlí viking Tappi. Není to ovšem žádný rabiát. To nejhorší, čeho se od něj můžete dočkat, je hrozivé kručení jeho obrovského břicha, když má hlad. S Tappim je snadné se spřátelit. Srdce má totiž stejně tak velké jako panděro. Je v něm místo pro mnoho kamarádů. Třeba sobíka Chichotka, krkavce Kecala, lovce Hasteho či kováře Sigurda.

Kniha v našem katalogu

Všichni letí na koštěti
Julia Donaldson
Všichni letí na koštěti

Vtipný veršovaný příběh o trampotách čarodějnice.
Čarodějnice s kočkou letí na koštěti. Vtom zafouká vítr a sebere jí klobouk, potom mašli... A jak to všechno dopadlo, se dozvíte v tomto veršovaném příběhu.

Kniha v našem katalogu

Měsíční drak
Cornelia Funke
Měsíční drak

Pozvání do dětského pokoje, kde se odehrává dobrodružství s drakem a rytířem.
Kdo aspoň jednou nesnil o tom, že postavy z oblíbené knihy obživnou? Přesně to se stane Filipovi jedné kouzelné úplňkové noci. Z jeho knížky vyskočí dráček, kterého pronásleduje neúprosný rytíř. Na údiv nad divotvornou mocí úplňku nemá Filip čas, sotva vyrazí ubohému dráčkovi na pomoc, začne se sám kvapem zmenšovat. Jak má teď bojovat proti zlostnému rytíři, když je maličký jako paleček? Filip musí rychle něco vymyslet…

Kniha v našem katalogu

Jezevec Chrujda zakládá pěvecký sbor netopejrů
Petr Stančík
Jezevec Chrujda zakládá pěvecký sbor netopejrů

Krátký příběh nejen pro nejmenší plný nadsázky, rčení a jazykových hříček.
Do lesa Habřince přišla zima. Zvířátka hned začala sáňkovat, lyžařit a koulovat se. Zimní radovánky a klid zimního spánku ovšem narušilo hejno netopejrů. Svou kapelou Big Bat Beat halasí na celý les! Nastěhovalo se navíc do starého dubu, v jehož kořenech žije Chrujda se svou milou lasičkou Aničkou. Neustále nevyspalá Anička si už začíná balit kufry a tchoř Smradolf se raduje, že ji Chrujdovi dík netopýrům konečně odloudí. Podaří se Chrujdovi na netopýry vyzrát a v lese zase nastolit zimní klid? Naštěstí má po boku kamarádku sůvičku Stáňu, která je v celém lese nejchytřejší a nad šálkem žaludové kávy vyřeší každý problém.

Kniha v našem katalogu

Zdivočelé pohádky
Roald Dahl
Zdivočelé pohádky

Nekorektní, originálně pojaté pohádky s nečekaným poučením, které zaručeně pobaví.
Pozor, oficiální hlášení! Pohádky se zbláznily… Šest oblíbených pohádek – takt trochu jinak! Co by ale člověk mohl čekat od známého spisovatele Roalda Dahla, než pořádnou dávku humoru a překvapení. Přečtěte si, jak můžou známé příběhy o Popelce nebo Třech prasátkách zdivočit, když se dostanou do rukou spisovatele, který nezná hranic.

Kniha v našem katalogu

Perníková chaloupka
Václav Renč
Perníková chaloupka

Působivé zpracování známé pohádky, které vyniká nádhernou češtinou a okouzlujícími, tajemnými ilustracemi Jiřího Trnky.

Kniha v našem katalogu

Dvakrát sedm pohádek
František Hrubín
Dvakrát sedm pohádek

Nestárnoucí knížka známých pohádek trochu jinak s působivými obrázky Jiřího Trnky.
Známé pohádky přebásnil nádherným jazykem František Hrubín a vznikla půvabná knížka pro nejmenší děti. V hravých a dobře zapamatovatelných verších se děti skamarádí s Červenou karkulkou, Budulínkem, Otesánkem, Palečkem i Smolíčkem, ochutnají perníkovou chaloupku, dědečkův koblížek i velikou řepu, proběhnou se s kuřátkem v obilí a se zvířátky v začarovaném lese.

Kniha v našem katalogu