Vydali jsme novou zvukovou knihu

Ve středu 8. března jsme v obřadní síni liberecké radnice pokřtili již 20. zvukovou knihu v našem dlouholetém projektu Děti čtou nevidomým dětem. 

Již 20. zvuková kniha v projektu Děti čtou nevidomým dětem

V pořadí dvacátou zvukovou knihu namluvili žáci a studenti libereckých, frýdlantských a jabloneckých škol a herec a dabér Petr Neskusil, její křest proběhl v obřadní síni liberecké radnice. Jedním z kmotrů audioknihy se stal náměstek primátora Liberce, Ivan Langr. Zpracována byla kniha Lukáše Csicselyho Metamorfórky. Je to vtipná kniha o dětech, které trápí spousta obyčejných věcí, jako je třeba pupínek na nose nebo ošklivý zub. 

Nahrávání se zúčastnilo rekordních 47 dětí, které byly vybrány na základě konkurzu. Jejich vyprávění doprovodil profesionálním hlasem herec a dabér Petr Neskusil. Kniha byla vydána díky laskavé podpoře Ministerstva kultury ČR, Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a Nadačního fondu Lasvit. Nahrávka byla poskytnuta Knihovně a tiskárně K. J. Macana a speciálním školám pro zrakově handicapované žáky, které o nahrávku projevili či projeví zájem. Bylo také vyrobeno 150 ks zvukových knih na CD nosičích, které jsou bezplatně poskytnuty těm zájemcům, kterým je určena, a také těm, kteří nemohou číst běžným způsobem.

Více o projektu a předchozích zvukových knihách se dočtete na stránce Děti čtou nevidomým dětem