Mapy kolem nás

Společenská akce
Plakát Mapy kolem nás
Pořádá: Liberecký kraj ve spolupráci s KVK v Liberci a dalšími organizacemi
Hosté: Bohumil Michalík, G4D s.r.o. Praha, Jan Spratek, Planetárium Praha

Po tři dny budou v knihovně hlavním tématem mapy, jejich minulost i budoucnost. Akce pro školy a veřejnost zaměřená na propagaci map, geografických informačních systémů, sběru dat i nových technologií, které s touto problematikou souvisí.

I letos máme za cíl představit studentům zajímavá témata a formou interaktivní zábavy ukázat různé technologické oblasti i jejich praktické využití. Prostřednictvím odborníků na stanovištích si tak žáci a studenti mohou vyzkoušet moderní technologie a možná i najít inspiraci pro jejich budoucí směřování.  Studentům představíme témata jako jsou např. geoinformatika, 3D tisk a 3D sken, zpracování a modelace krajiny v počítačových hrách, astronomii či možnost využití počítačových her k výuce programování. Pro mladší žáky je navíc připravena i zábavná úniková hra či mapové hry s enviromentálním podtextem.  Součástí akce bude jako každý rok malování velké komponované mapy.

 

Přednášky pro veřejnost:

 

úterý 10. 10. 2023 od 17:30 (Velký sál)

VIRTUÁLNÍ SVĚTY aneb jak digitalizovat realitu

Dokážete u filmu rozeznat co je realita a co bylo vytvořeno pomocí vizuálních efektů (VFX)?

Co mají společné vizuální efekty pro filmový průmysl a stavebnictví?

Základem je 3D model - z reality kolem nás vytvoříme virtuální svět. „Reality capture“ se využívá ve stavebnictví, architektuře, dokumentaci výrobních technologií, ve filmovém a herním průmyslu.

host: Bohumil Michalík, G4D s.r.o. Praha

 

středa 11. 10. 2023 od 17:30 (Velký sál)

CO VÁM O VESMÍRU NEŘEKLI a určitě vás to překvapí 

Vyjmenovat osm planet Sluneční soustavy dokáže každý. Popsat hlavní pohyby planety Země a celé Sluneční soustavy také. Víte ale, jakou barvu má slunce? Proč ho kreslíme žlutou pastelkou a přitom je to chyba? O tom, že na oběžnou dráhu létají družice a astronauti, slyšely už i malé děti. Ale co bychom měli určitě všichni o vesmíru a letech do kosmu znát a ve škole a z televize se to ne vždycky dozvíme?!

host: Jan Spratek, Planetárium Praha

 

 

Další informace a registrace pro školy na http://atlas.kraj-lbc.cz/mapykolemnas

Kdy: 10. říjen - 12. říjen
Kde: hlavní budova, 2. patro
Vstupné: zdarma

Plakát akce

Plakát Mapy kolem nás