Na mostě U Wienerů

autorské čtení z nové knihy 

čtvrtek 23. 5. 2019, 18.00 hodin 

hosté: Egon Wiener (spisovatel, sběratel a publicista), Markéta Tallerová (herečka DFXŠ) a Hana Nováková

 

Autorské čtení z nové knihy oblíbeného libereckého autora Egona Wienera. Kniha je plná ilustrací - černobílých tisků, kreseb starých dřevěných stavení a jejich detailů, kopců, ulic, věží, selských domů...

 

V druhé polovině května 2019 bude v knihovnách a v knihkupectvích dostupná nová kniha libereckého autora Egona Wienera „Na mostě U Wienerů“ – pozdrav, zamávání z mostu, po kterém lidé chodí do práce, do školy, k doktorovi… Most, který zde stojí desítky let, možná celá století. Není, co by neviděl, co by řeka pod ním neodnesla k blízké hranici s Německem.

Autor příběhů je blízký příbuzný všech, co po mostu chodí a zná jejich osudy. Jsou to lidé, kteří se přistěhovali, a kterým se pohraničí stalo domovem. Cesty a mosty v tomto kraji jsou součástí příběhů, které potěší, pohladí, vedou k zamyšlení. Dá se říci, že knížka je i manuálem, jak žít. Bez mobilů a barevných televizí. Je plná medu i kopřiv, smetany i octa, slunce i divokých mraků. Obdivu k lidem, kteří něco dokázali, smutku z toho, co bylo ztraceno, k čemu se dnes jen pomalu vracíme.

K pochopení textu slouží i sto padesát let staré, poutavé ilustrace – obrázky domů, krajiny dřevěnek, jejich detailů, pečlivé práce řemeslníků. Nová knížka je návodem, jak přežít uspěchaný svět. Dát šanci něčemu, co bylo a možná je stále dosažitelné. Nejsou to čítankové příběhy, ale budou se líbit. S knížkou „Na mostě U Wienerů“ byste se neměli nudit.

Čtenáři předchozích knih dostávají do rukou volné pokračování příběhů a nebudou ani tentokrát zklamáni.

Číst bude herečka Divadla F. X. Šaldy Markéta Tallerová, autor knihy a Hana Nováková. Těšit se můžete také na koláčky paní Jahodové z Pekárny a cukrárny Jahůdka.

 

pořádá: KVK v Liberci

malý sál, 4. patro

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj