Goethe!

Klub německého filmu

romantické drama, 2010, 100 min, německy s německými titulky

pondělí 21. 9. 2020, 18.00 hodin

pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha

 

hrají: Alexander Fehling, Miriam Stein, Moritz Bleibtreu, Henry Hübchen, Burghart Klaußnera další

režie: Philipp Stölzl

Německo, rok 1772. Dvaadvacetiletý student práv a začínající básník Johann Wolfgang Goethe neprožívá zrovna šťastné období. Byl totiž vyhozen z důležité zkoušky z práv. Otec mu vyčiní za jeho nevýdělečné básnění a vyžene ho k Říšskému komornímu soudu ve Wetzlaru. Tam se má Goethe mezi zaprášenými horami spisů naučit profesi a zajistit si tak živobytí. Místo studia paragrafů se však rozervaný romantik osudově a nešťastně zamiluje – jeho vyvolenou je mladá dívka z chudých poměrů Charlotte Buff, kterou si však má brát Goethův nadřízený Albert Kestner.

Zdrcený Goethe se uchyluje k psaní a své zlomené srdce si vylije do románu Utrpení mladého Werthera, který vystihne pocity celé generace a zajistí mu nesmrtelnou slávu…

Představitel hlavní role Alexander Fehling obdržel za svůj výkon v roce 2011 na festivalu Berlinale cenu Shooting star evropského filmu.

Hvězdně obsazený film se natáčel kromě mnoha německých lokalit i v České republice, konkrétně v Libereckém kraji ve vesničce Krompach u České Lípy.

vstup volný

velký sál, 2. patro

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj