Jak efektivně propagovat knihovnu na Facebooku?

Kurz je pořádán v rámci programu VISK 2 - Mimoškolní vzdělávání knihovníků

13. října 2017 od 10 do 15 hod.

Lektorka Bára Buchtová

Bára Buchtová se věnuje PR, internetovému marketingu a sociálním médiím už od dob svého studia na Masarykově univerzitě v Brně, kde absolvovala obor Informační studia a knihovnictví. Po dokončení univerzity začínala v internetové agentuře a následně se přesunula do nekomerčního sektoru. Dva roky dělala PR pro Moravskou zemskou knihovnu. V současné době pracuje v konsorciu Frank Bold, kde vede PR oddělení. Je fanynkou knížek a knihoven, sociálních médií a internetových memů.

Obsah kurzu: 

Založili jste si facebookovou stránku s motivací propagovat vaši knihovnu a nevíte jak začít či pokračovat? Kurz vám představí několik strategií jak vaši stránku dál rozvíjet, ukáže vám, na co všechno může být Facebook dobrý a vybaví vás dávkou inspirace z jiných knihoven či stránek podporujících četbu. Společně si budeme moci vytvořit základní strategii a podívat se na konkrétní problémy, se kterými se na Facebooku setkáváte.

V případě zájmu je školení možné rozšířit i o představení dalších sociálních sítí.

Místo konání kurzu: KVK v Liberci, počítačová učebna na podlaží –4 (vchod bočními dveřmi v dolní části schodiště po pravé straně budovy)

Účastníci si odnesou: Osvědčení o úspěšném absolvování kurzu

Délka kurzu: 1 vyučovací den - 5 hodin

Počet účastníků: 9 -15 osob

Kontaktní osoba: Jaroslava Starcová, tel.: 482412124, 724834517, starcova@kvkli.cz, pište, pokud byste měli problémy s přihlášením.

Přihláška - registrační formulář


Pokyny lektorky pro účastníky kurzu:

  • Prosím všechny účastníky o vyplnění dotazníku na adrese: https://goo.gl/forms/HnnJFgwXX9e2E5Qg1 abych věděla co konkrétně řeší a jaké mají potřeby a očekávání.
  • Podívejte se prosím na video z Library Marketing Tuesday o brandingu - https://vimeo.com/album/2072412/video/49001209 - Branding je věc, kterou je třeba alespoň trochu pochopit, abyste mohli s Facebookem dobře pracovat. V kurzu se tomuto tématu budeme dále věnovat.
  •  Seminář je vhodný spíše pro uživatelé, kteří s Facebookem už přinejmenším částečně pracují (minimálně na úrovni osobního účtu). Pokud by byl někdo úplným začátečníkem a nebyl by s Facebookem (či alespoň jinou sociální sítí) vůbec zvyklý pracovat a zároveň se žádným způsobem nevěnuje PR či marketingu v knihovně, ať prosím zváží svoji účast. Pro ty, kteří se dosud tomuto tématu nevěnovali vůbec a přesto by je to zajímalo doporučím online kurz od Jany Leitnerové a Jendy Perly na webové stránce SEDUO https://www.seduo.cz/socialni-site-pro-zacatecniky - kurz je dostupný zdarma. Je sice cca 3 roky starý, tudíž tam některé údaje nejsou úplně nejaktuálnější, ale pro získání základních informací je to ideální.

Prezentaci ze semináře je možné prohlédnout si zde

Kurz je v souladu s podmínkami programu VISK 2 určen výhradně pro pracovnice / pracovníky knihoven evidovaných na ministerstvu kultury ve smyslu zákona č. 257/2001 Sb. a je pro ně bezplatný.

Informace pro účastníky kurzu základů práce na počítači, určeného pracovníkům knihoven Libereckého kraje

Místo konání kurzu: Krajská vědecká knihovna v Liberci, počítačová učebna na podlaží –4 (vchod bočními dveřmi v dolní části schodiště po pravé straně budovy) 

Organizační pokyny: Organizátorem kurzu je krajská metodička KVK v Liberci.  Kurz je hrazen z prostředků Ministerstva kultury ČR v rámci programu  VISK 2, účastníci neplatí žádné vložné. Z toho důvodu je třeba naplňovat všechny podmínky pro přidělení této dotace. Jedná se o důsledné vedení docházky, pořizování anket a testů. 

Vysílající zřizovatel hradí účastníkům pouze cestovné. Pro účastníky je k dispozici sociální zařízení, je možné využívat služební kuchyňku na podlaží, včetně mikrovlnné trouby. V průběhu kurzu je připravena za symbolický poplatek káva a čaj.

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj