Kamila Moučková/Richard Pachman: Samota není osamění

vyprávění a básně v podání legendární moderátorky a skladby "českého Vangelise"

čtvrtek 31. 10. 2013, 18.30 hodin

pořádá: Richard Pachman ve spolupráci s KVK v Liberci

Nový pořad a dvojalbum obsahuje vyprávění a básně v podání legendární moderátorky Kamily Moučkové doplněné skladbami a písněmi skladatele a zpěváka Richarda Pachmana.

Poslední říjnový den navštívila knihovnu vzácná návštěva. Legendární moderátorka a vůbec první hlasatelka televizních zpráv v Evropě (do té doby existovali v Evropě pouze hlasatelé), paní Kamila Moučková a skladatel, zpěvák, malíř a spisovatel Richard Pachman. Tato dvojice letos navštěvuje knihovny a kulturní domy v republice se svým novým pořadem nazvaným stejně jako jejich dvojalbum „Samota není osamění“.

Album obsahuje básně Františka Saleského (Francie 16. a 17. století), Boženy Němcové, duchovní texty, citáty Mistra Jana Husa, dalajlámovu modlitbu a básně Richarda Pachmana napsané na motivy myšlenek a názorů Kamily Moučkové i její autorské fejetony. Album je výsledkem pětileté spolupráce obou umělců, během které vznikla řada multimediálním představení, na kterém oba participovali a podnětem k vytvoření alba i pořadu byly velmi vřelé reakce na Modlitbu ve stáří (a k ní natočený videoklip vydaný na výběrovém dvojalbu Pachman.cz) a vysoká sledovanost klipu na youtube i reakce na internetu.
Představení „Samota není osamění“ kombinovalo povídání a vzpomínky Kamily Moučkové, představení básní z nového alba s hudebními vstupy zpěváka a skladatele R. Pachmana včetně ojedinělého duetu moderátorky a zpěváka, podle kterého dostal pořad název.

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj