Olga Havlová a Výbor dobré vůle

vernisáž výstavy fotografií Olgy Havlové

22.11.2016, 17.30 hodin, 2. patro

pořádá: Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové s KVK v Liberci

 

 

 

Výstava fotografií o Olze Havlové poutá pozornost veřejnosti již sedmý rok 

Již sedmým rokem putuje po naší zemi i po zemích našich sousedů výstava fotografií Olgy Havlové. Snímky ilustrující její činnost ve prospěch lidí se složitým životním údělem již byly k vidění na téměř padesáti místech. Celkem třiatřicet uměleckých fotografií od známých fotografů (mezi nimi Ondřej Němec, Bohdan Holomíček, Přemysl Fialka, Gabriela Čapková či Zdeněk Chrapek) se váže k počátkům činnosti Výboru dobré vůle. Výstava vznikla se záměrem připomenout široké veřejnosti Olgu Havlovou jako osobnost, která se snažila s hlubokým pochopením pomáhat těm, kteří se bez podpory jiných nemohli obejít. 

Po úspěšném uvedení v pražské Lucerně v roce 2010 se výstava v průběhu následujících let postupně přesouvala po společenských a výstavních prostorách v bezmála padesáti městech v ČR, ale i na Slovensku a v Polsku. 

Celkem 33 fotografie umístěné na 26 panelech zobrazují první léta působení Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, setkávání paní Olgy s dětmi a dospělými se zdravotním postižením nebo zachycují prostředí tehdejších psychiatrických léčeben a ústavů sociální péče. Osobní charisma Olgy Havlové dokreslují snímky z jejích setkání se známými osobnostmi, například s princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou. 

Výstavu uvede ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové Mgr. Monika Granja

umístění: 2. patro

 

 

 

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj