Hotel Lux

Klub německého filmu

tragikomedie z roku 2011, německy s německými titulky, 103 minut

pondělí 20. 4. 2015, 18.00 hodin

pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha

 

režie: Leander Haußmann

hrají: Michael Bully Herbig, Jürgen Vogel, Thekla Reuten, Alexander Senderowich, Valery Grishko, Juraj Kukura a další

Neobyčejný příběh německého komika Hanse Zeisiga, který je v roce 1938 nucen opustit své rodné Německo.

Jeden vtípek o Hitlerovi navíc a přetekl pohár trpělivosti: komik Hans Zeisig proto musí v roce 1938 s falešnými doklady uprchnout z nacistického Berlína. Sní o Hollywoodu, místo toho ale končí v moskevském úkrytu komunistických funkcionářů z celého světa, pověstném hotelu Lux. Zeisig je sovětskou tajnou službou mylně považován za zběhlého dvorního astrologa Adolfa Hitlera a je tak nucen lavírovat na hranici krvavých intrik v rámci Stalinova mocenského aparátu. V hotelu potká také svého bývalého kolegu z jeviště Siggiho a nizozemskou členku odboje Fridu, kteří pevně věří, že komunismus má i dobré stránky. Pro tyto tři přátele však právě začíná dobrodružství na hranici mezi životem a smrtí…

pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha

velký sál, 2. patro

 

70. výročí osvobození se bude Klub německého filmu více věnovat v květnu, na kdy je připraven skutečný klenot. Vynikající a u nás bohužel téměř zapomenutý hluboce lidský snímek z židovského ghetta - na Oscara nominované německo-české válečné drama z roku 1974 JAKUB LHÁŘ s Vlastimilem Brodským v hlavní roli. Těšit se na něj můžete v pondělí 25.5.2015 opět v 18.00 hodin, kdy jej promítneme v české obnovené premiéře.

POZOR! Goethe-Institut film výjimečně opatřil českými titulky, proto věříme, že si především fanoušci tohoto skvělého herce nenechají ujít zřejmě jedinou možnost, kdy si budou moci vychutnat (ať už úplně poprvé, nebo znovu po několika desítkách let) jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů, za který mj. obdržel na MFF Berlinale přesně před 40 lety Stříbrného medvěda.

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj