KLUB NĚMECKÉHO FILMU - Vier Minuten (Čtyři minuty)

režie: Chris Kraus, 112 min, 2006, německy s anglickými titulky

hrají: M. Bleibtreuová, H. Herzsprungová, S. Pippig, R. Müller, J. Tabatabai a další

V hlubinách těžce zkoušeného srdce se ukrývá velký talent... Německé generační drama z vězeňského prostředí.

Stará učitelka klavíru objevuje ve vězení nesmírný hudební talent u nezkrotné mladé Jenny. Dívčiny ruce však dokáží stejnou mírou vytvářet povznášející hudbu, ale také přinášet zkázu a bolest. Postupné sbližování těchto dvou zdánlivě protichůdných žen se stane pro obě cestou, která přivede na světlo jejich sny, traumata i dlouho skrývané city. Jejich společné snažení směřuje k nadcházející klavírní soutěži, kde okolím odepsaná agresivní dívka dostane šanci, aby během čtyřminutového vystoupení všem ukázala, co v ní je...

Druhý celovečerní film režiséra Chrise Krause byl ověnčen desítkami mezinárodních cen, z nichž velká část náleží mladé herečce Hanně Herzsprungové za její strhující zosobnění impulzivní Jenny. Tato herečka u nás není úplně neznámá. V poslední době jsme ji mohli vidět např. ve filmech "Habermannův mlýn" nebo "Předčítač", ale také ve velmi kladně hodnoceném německém dokumentu "Anna Letenská: Komička a nacisté", který vypráví o české herečce popravené nacisty.

Drama Čtyři minuty je zároveň jedním z posledních filmů herečky Monicy Bleibtreuové, která ztvárnila roli učitelky klavíru, za kterou byla oceněna v Německu.

Film se vysílal na konci ledna v televizi v rámci nočního filmového klubu. Pokud vám utekl, rozhodně si ho nenechte ujít!

plakát   novinka od dubna

 

Contact

Liberec Research Library,

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1, 460 53 Liberec 1

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122,

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj